Hetman Włoszczowa - Naprzód Jędrzejów 2:3

(KAR)
W sobotnim sparingu czwartoligowych zespołów z naszego województwa, Naprzód Jędrzejów pokonał na wyjeździe Hetmana Włoszczowa 3:2.

Hetman Włoszczowa - Naprzód Jędrzejów 2:3 (0:2), Łukasz Groszek z karnego, Dariusz Musiał - Tomasz Iwański z karnego, Michał Koczanowski, Grzegorz Starościak.

Hetman: Krakowiak - Kozłowski, Cegieła, Ł. Groszek, Musiał - Kowalski, Bugaj, R. Szafrański, T. Matuszewski - Miernik, Krawczyk oraz Kubicz, M. Matuszewski, M. Szafrański, Chruściel.

Naprzód: Pałaszewski - Kłek, Radwański, Olszewski, Bębenek - Butenko, Koczanowski, Osiński, Kulesza - Iwański, Ryguła oraz Gołębiowski, Molęda, K. Fendrych, Starościak, Matan, P. Fendrych, Karpiński, Gala.
Hetman na początku drugiej połowy mógł zdobyć kontaktową bramkę. W 46 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem Naprzodu nie wykorzystał Michał Kubicz. W 60 minucie w polu karnym gości faulowany był Damian Miernik. Sędzia wskazał na "jedenastkę". Strzał Łukasza Groszka obronił golkiper z Jędrzejowa. Chwilę później Grzegorz Starościak podwyższył prowadzenie na 3:0 dla Naprzodu. W końcówce spotkania gospodarzom udało się strzelić dwa gole. Mecz zakończył się zwycięstwem jędrzejowskiej ekipy 3:2.

- Naprzód był lepszy pod względem technicznym i taktycznym. Mój zespół pokazał charakter. Przy wykończeniu kilku sytuacji brakowało nam szczęścia - mówił Jarosław Groszek, trener Hetmana.

- Jestem zadowolony z postawy zawodników, tym bardziej, że był to pierwszy mecz, który rozegraliśmy w tym roku. W pierwszej połowie dominowaliśmy na boisku. Po przerwie gospodarze przejęli inicjatywę, ale bardzo mądrze się broniliśmy - powiedział Cezary Osiński, trener Naprzodu.