Porażka szczypiornistów KSZO Ostrowiec w Grodkowie

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Nie udała się wyprawa szczypiornistów KSZO Ostrowiec na mecz 15. kolejki I ligi grupy B.

UKS Olimp Grodków - KSZO Odlewnia Ostrowiec 28:24 (14:11)
KSZO: Piątkowski, Drabik - Kożeniewski 1, Mroczek 5, Afanasjev 6, Świeca 1, T. Pomiankiewicz 7, Biskup 1, Wojkowski 2, Kalita 1.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla ostrowczan, którzy po 10 minutach prowadzili już 5:2. Niestety, gospodarze na wyrównanie potrzebowali zaledwie dwie minuty. Po raz ostatni wynik remisowy (po 8) widniał na tablicy w siedemnastej minucie. Do przerwy KSZO przegrywał trzema bramkami, a po zmianie stron różnica sięgała już nawet osiem bramek (44 minuta - 22:14). Wpływ na to miała przede wszystkim słabsza skuteczność i błędy w ataku. W końcówce ostrowczanie systematycznie niwelowali straty, by po bramce Michała Kality w ostatniej minucie meczu, ulec ostatecznie 24:28.