Siatkarki KSZO znowu zwycięskie - Nafta Piła pokonana (zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Siatkarki KSZO Ostrowiec wygrały przed własna publicznością z Naftą Piła 3:0. Mimo walki w dwóch partiach, rywalki nie urwały podopiecznym trenera Dariusza Parkitnego nawet seta.
KSZO Ostrowiec - Nafta Piła 3:0

KSZO Ostrowiec - PGNiG Nafta Piła 3:0 (29:27, 25:16, 27:25)

KSZO: Brojek 13, Wójcik 4, Bawoł 8, Kuligowska 12, Ganszczyk 9, Godfrey 12, Nowakowska (libero) oraz Stefańska.

Nafta: Wawrzyniak 16, Nadziałek 1, Krawulska 9, Raczyńska 4, Milović 2, Jarmoc 10, Pauliukouskoya (libero) oraz Wilczyńśka 2, Konieczna, Stencel 3, Sobczak 2.

Sędziowie: Janusz Cyran i Bogumił Sikora (obaj Bielsko - Biała)

Widzów: 1000.

Początek spotkania należał do zespołu z Piły (3:5) i mimo pogoni za wynikiem, to na pierwszą przerwę techniczna z dwupunktowa przewagą schodziła drużyna przyjezdna. Na drugiej wcale nie było lepiej po autowym ataku Kamili Ganszczyk (11;16), jednak pomarańczowo - czarne nie zamierzały łatwo się poddać i zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do remisu po 19. Końcówka była bardzo emocjonująca, jednak tę wojnę nerwów lepiej wytrzymały podopieczne trenera Dariusza Parkitnego i zwyciężyły do 27 po błędzie Katarzyny Nadziałek.

Druga partia rozpoczęła się po myśli zespołu gości (1:4), który na pierwszą przerwę techniczna schodził z dwoma punktami przewagi (6:8). Ekipa KSZO wyrównała jednak stan pojedynku (9:9) i od tego momentu to ostrowczanki panowały na parkiecie (16:10, 20:13). W ostatniej akcji drugiego seta w siatkę zaatakowała Magdalena Wawrzyniak i pomarańczowo - czarne wygrały tę odsłonę do 16.

Tylko początek trzeciej odsłony należał do zespołu Nafty, jednak już po chwili to ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego przejęła kontrolę nad przebiegiem seta (8:6, 13:10). Na drugą przerwę techniczna to ekipa z hutniczego miasta schodziła z trzema punktami przewagi. Wydawało się, że ta partia szybko się zakończy, jednak pilanki nie zamierzały ułatwić zadania miejscowym i rozpoczęły pogoń za wynikiem. Doprowadzając do remisu 24:24 rezultat trzeciej partii był otwarty, jednak końcówkę lepiej wytrzymały siatkarki KSZO i po ataku w aut Caroline Jarmoc zwyciężyły do 25 i w całym spotkaniu 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana środkowa KSZO - Sophie Godfrey.