Bezdyskusyjna przewaga Korony Handball Kielce w meczu z AZS AWF Warszawa (wideo, zdjęcia)

Kamil Markiewicz
Aleksandra Bortnowska (z piłką) zdobyła 5 bramek dla Korony Handball Kielce we wczorajszym meczu z AZS AWF Warszawa. Kamil Markiewicz
W meczu 14. kolejki pierwszej ligi piłkarek ręcznych Korona Handball Kielce pokonała we własnej hali AZS AWF Warszawa 28:19.
Korona Handball Kielce - AZS AWF Warszawa 28:19Mecz 14. kolejki pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet, w którym Korona Handball Kielce pokonała we własnej hali AZS AWF Warszawa 28:19.

I liga piłki ręcznej kobiet. Korona Handball Kielce - AZS AW...

Korona Handball Kielce - AZS AWF Warszawa 28:19 (16:6)
Korona Handball:
Hibner - Woźniak 1, Kaźmiruk 3, Młynarska 2, Bortnowska 5, Pinda 3, Hynek, Skowrońska 3 (1), Tutaj, Rosińska 4 (2), Mochocka 2 (2), Kędzior 5.

Przewaga kielczanek we wczorajszej konfrontacji ze stołecznym zespołem, od początku nie podlegała dyskusji.

Duża skuteczność w ofensywie

Zawodniczki z Kielc od pierwszych minut grały dobrze w obronie oraz skutecznie w ataku. Akcje gospodarzy konstruowane były skrupulatnie z dobrym wykończeniem. Po 19 minutach gry Korona Handball prowadziła już 10:1, po trzech bramkach Marty Rosińskiej i Aleksandry Bortnowskiej oraz dwóch trafieniach Anny Pindy oraz golach Magdaleny Skowrońskiej i Magdaleny Kędzior.

Do przerwy prawie bezbłędnie

W pierwszej części spotkania, kielecka drużyna grała prawie bezbłędnie. Naszym zawodniczkom na parkiecie udawało się niemal wszystko. Bardzo dobrze w bramce spisywała się Magdalena Hibner, która powstrzymywała rzuty warszawianek. Na skrzydłach dobrze radziły sobie Pinda oraz Kędzior. W 23 minucie podopieczne Tomasza Popowicza prowadziły już 15:3.

Pod koniec pierwszej część spotkania, rywalki naszego zespołu po dwóch golach Pauliny Pawłowskiej i jednym Katarzyny Pożogi zmniejszyły stratę do kieleckiej drużyny. Do przerwy ekipa z Kielc prowadziła 16:6.

Trudniejsza druga cześć spotkania

W drugiej części spotkania AZS AWF zaczął grać lepiej w obronie, co przełożyło się na pogorszenie skuteczności Korony Handball. Nie zagroziło to jednak w żaden sposób jej prowadzeniu. Kielczanki znalazły sposób na defensywę stołecznej ekipy. Zaprezentowały kilka ciekawych akcji, między innymi, gdy na kole pojawiała się nominalna skrzydłowa Kędzior, która znajdowała drogę do bramki gości.

W innych meczach: Dwójka Profil Nowy Sącz - KPR Kobierzyce 28:27, UKS PCM Kościerzyna - MKS AZS UMCS Lublin 32:20, Sparta Oborniki - SMS ZPRP Płock 22:32, Jutrzenka Płock - Słupia Słupsk 28:26, Polonia Kępno - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:28.

1. UKS PCM Kościerzyna 14 24 390-305
2. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 13 24 372-290
3. KPR Kobierzyce 14 15 376-362
4. Polonia Kępno 13 15 332-325
5. Słupia Słupsk 13 14 333-304
6. Dwójka Profil Nowy Sącz 13 12 296-308
7. Jutrzenka Płock 14 12 339-362
8. AZS AWF Warszawa 13 11 346-358