Strażak z Lipska wygrał turniej tenisa stołowego

Piotr Kutkowski [email protected]
Turniej odbywał się w Siennie, startowało w nim 37 strażaków.  Zawodnicy, którzy zajęli dziesięć pierwszych miejsc wzięli udział w finale XI Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków. Odbyły się one 5 lutego.
Turniej odbywał się w Siennie, startowało w nim 37 strażaków. Zawodnicy, którzy zajęli dziesięć pierwszych miejsc wzięli udział w finale XI Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków. Odbyły się one 5 lutego. KP PSP Lipsko
Grzegorz Kaczmarczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku wygrał turniej tenisa stołowego.

XI Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków w Tenisie Stołowym - strefa II Lipsko odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Siennie.

W rywalizacji wzięło udział 37 strażaków z Komend Powiatowych/Miejskich Państwowej Straży Pożarnej z: Garwolina, Grodziska Mazowieckiego, Lipska, Piaseczna, Przysuchy, Radomia, Szydłowca, Zwolenia.
Rywalizacja była wyrównana, zawodnicy pokazali bardzo duże umiejętności i wykazali się dużym zaangażowaniem.
Ostatecznie I miejsce w turnieju zajął mł. kpt. Grzegorz Kaczmarczyk z KP PSP w Lipsku, II miejsce - asp. sztab. Rafał Kaczkowski z KM PSP w Radomiu, zaś III - sekc. Jarosław Jakubaszek z KP PSP w Garwolinie.

Zgodnie z treścią regulaminu województwo mazowieckie zostało podzielone na trzy strefy. Zawodnicy, którzy zajęli podczas turnieju rozegranego w Siennie dziesięć pierwszych miejsc wzięli udział w finale XI Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków. Te zawody odbyły się 5 lutego 2015 roku w Nadarzynie.

W uroczystym otwarciu oraz podsumowaniu zawodów udział wzięli: bryg. Tomasz Krzyczkowski - komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, Roman Ochyński - starosta lipski, Mariusz Strąk - wójt gminy Sienno oraz przedstawiciele dyrektora obiektu. Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Piotr Tuszyński z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.