Effector Kielce mistrzem województwa [WIDEO, ZDJĘCIA]

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Po wygranej w pierwszym meczu w Kielcach 3:0, siatkarze Effectora Kielce jechali na mecz z SMS I Ostrowiec, by zwycięstwem przypieczętować tytuł mistrza województwa. Tak też się stało, choć emocji nie brakowało.
SMS I Ostrowiec - Effector Kielce 2:3

SMS I Ostrowiec Świętokrzyski - Effector Kielce 2:3 (21:25, 25:23, 22:25, 25:17, 12:15)

Pierwszego seta wygrali kielczanie 25:21 i wydawało się, że są na prostej drodze do mistrzostwa. Ostrowczanie nie zamierzali jednak oddać tytułu bez walki. W drugiej partii kielczanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie przy stanie 8:7, jednak po dwóch filmowych akcjach gospodarze wyszli na prowadzenie 15:13 i o czas poprosił trener Mateusz Grabda. Kielczanie dogonili rywali i wyszli nawet na prowadzenie 21:19, jednak błędy własne (przejście linii środkowej i atak w taśmę) sprawiły, że to SMS wygrał do 23. Trzeci set koncertowo rozpoczęli podopieczni trenera Jerzego Pacholczaka. Po dwóch asach, prowadzili 5:2 i szybko zareagował biorąc czas Mateusz Grabda.

Punktując na 8:4, przeprowadzona została bodaj najładniejsza akcja całego meczu, w której obrona i atak przechodziły z rąk do rąk. Taka gra nie uskrzydliła jednak ostrowczan. Przyjezdni doprowadzili do remisu po 8, a następnie wyszli na prowadzenie 16:12. SMS szarpnął raz jeszcze, remisując po 16, jednak końcówka należała do gości, którzy wygrali do 22. Zmieniając strony, ostrowczanie mobilizowali się "jeszcze dwa". I faktycznie, o wygranej decydował tie-break. Od remisu po 15, rozpoczął się koncert gry ostrowczan, którzy od stanu 19:17 zdobyli sześć punktów z rzędu. Piąty set również dostarczył wielu emocji, choć od początku to kielczanie grali z dwupunktową przewagą, którą ostatecznie dowieźli do końca i przypieczętowali na boisku rywala tytuł mistrzów województwa świętokrzyskiego w kategorii juniorów.