Zwycięstwo siatkarek KSZO Ostrowiec w starciu beniaminków (WIDEO)

Rafał SOBOŃ
Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego pokonały przed własną publicznością innego beniaminka Orlen Ligi - Developres Rzeszów 3:1. Te cenne punkty zbliżają ekipę KSZO do fazy play off obecnego sezonu.
KSZO Ostrowiec - Developres Rzeszów 3:1

ZOBACZ ZAPIS RELACJI LIVE Z MECZU KSZO Ostrowiec - Developres Rzeszów

KSZO Ostrowiec - Developres Rzeszów 3:1 (25:23, 25:18, 23:25, 25:17)
Składy:
KSZO:
Brojek 17, Wójcik 4, Bawoł 12, Kuligowska 6, Ganszczyk 15, Godfrey 10, Nowakowska (libero) oraz Vasileva 7, Stefańska 1, Grzelak.
Developres: Nowakowska 16, Budzoń 1, Śliwińska 9, Mucha 6, Szeremeta 19, Hawryła 12, Borek (libero) oraz Głaz, Kazała, Filipowicz K. 1.
MVP: Katarzyna Brojek (KSZO).
Sędziowie: Bogumił Sikora (Bielsko-Biała) i Andrzej Kobienia (Opole)
Widzów: 1080.

Pierwszy set od początku był bardzo wyrównany, choć na pierwszą przerwę techniczną po autowym ataku Katarzyny Brojek to ekipa z Rzeszowa schodziła z jednym oczkiem przewagi, zaś na drugiej przerwie technicznej to ekipa pomarańczowo - czarnych miała jeden punkt przewagi po skutecznym ataku Sophie Godfrey (16:15). Końcowe i decydujące fragmenty tej odsłony lepiej wytrzymały ostrowczanki i seta zakończyła skutecznym atakiem kapitan KSZO - Barbara Bawoł i miejscowe zwyciężyły do 23.

Drugą partię świetnie rozpoczęły gospodynie, w szeregach których brylowała zarówno w ataku jak i bloku Joanna Kuligowska (3:0). Bardzo dobrze radziła sobie także Kamila Ganszczyk i na pierwszej przerwie technicznej to podopieczne trenera Dariusza Parkitnego pewnie prowadziły 8:2. Również drugą przerwę techniczną na swoje konto zapisała drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego, jednak ambitnie walczące rywalki zmniejszyły dystans do trzech oczek.

Dominacja zespołu trenera Dariusza Parkitnego była jednak bezdyskusyjna i nawet pojedyncze ataki zespołu gości (20;16, 21:18) nie zmieniły obrazu gry i to miejscowe zakończyły drugiego seta 25:18 i podwyższyły prowadzenie w całym meczu 2:0.

Trzeci set obie ekipy rozpoczęły bardzo dobrze i żadna z nich nie chciała oddać pola gry rywalkom. Jednak po skutecznym ataku Ewy Śliwińskiej, która zakończyła bardzo długą wymianę, to drużyna Developresu prowadziła na pierwszej przerwie technicznej dwoma punktami. Lepsze na drugiej okazały się zawodniczki Developresu Rzeszów, które na dwa oczka odskoczyły KSZO (14:16). Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego chciały za wszelką cenę dogonić rywalki, jednak to drużyna z Rzeszowa okazała się lepsza w końcówce i zwyciężyła w tej partii do 23.

Czwartego seta lepiej rozpoczęły ostrowczanki (3:0) i mimo pogoni ekipy z Rzeszowa to na pierwszej przerwie technicznej lepsze były miejscowe (8:4). Drużyna Developresu nie chciała zakończyć tego meczu szybko i zaczęła odrabiać straty (10:8), ale na drugiej przerwie technicznej też lepsze były siatkarki z Ostrowca (16:11). Drużyna gospodyń lepiej wytrzymała końcówkę tej partii i po skutecznym ataku Katarzyny Brojek zwyciężyła w czwartej odsłonie 25:17 i w całym spotkaniu 3:1. Najlepszą siatkarką meczu wybrana została atakująca KSZO - Katarzyna Brojek.