Siatkarki KSZO bez problemów ograły Pałac

Rafał SOBOŃ
Siatkarki KSZO Ostrowiec pewnie pokonały w Bydgoszczy miejscowy Pałac bez straty seta i awansowały na ósmą lokatę w ligowej tabeli. To miejsce na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej daje im możliwość gry w play offach.

Pałac Bydgoszcz: Fojucik 4, Biedziak 1, Polak 6, Dybek 8, Misiuna 9, Skorupa 2, Korabiec (libero) oraz Twardowska 4, Bałdyga, Śmieszek 2, Pieczka 3, Nowakowska 2.

KSZO Ostrowiec: Brojek 17, Wójcik 4, Bawoł 11, Kuligowska 8, Ganszczyk 9, Godfrey 7, Nowakowska (libero) oraz Stefańska.

MVP: Katarzyna Brojek (KSZO).

Sędziowie: Sołtysiak Grzegorz, Wolski Dariusz

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły siatkarki KSZO, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły z gospodyniami jednym oczkiem (7:8). Rywalki dzielnie walczyły do stanu po 10. Później na kilka oczek odskoczyły siatkarki KSZO (11:16). Mocna zagrywka i skuteczne ataki Katarzyny Brojek sprawiły, że podopieczne trenera Dariusza Parkitnego utrzymywały bezpieczna przewagę nad rywalkami (15:20). Wprawdzie Pałac próbował jeszcze gonić wynik, jednak było na to już za późno i po ataku po prostej Katarzyny Brojek pomarańczowo - czarne zakończyły pierwszą partię do 20.

Drugi set rewelacyjnie rozpoczęła drużyna KSZO, a w polu zagrywki bezkonkurencyjna była Kamila Ganszczyk. Dodatkowo bardzo dobrze spisywał się ostrowiecki blok i na pierwszej przerwie technicznej pomarańczowo - czarne wręcz gromiły rywalki 1:8. Na drugiej przerwie technicznej ta przewaga była jeszcze większa, a ostrowczanki panowały na boisku (8:16). Ekipa z hutniczego miasta na niewiele pozwalał miejscowym, a blok KSZO funkcjonował bez zarzutów (11:20). Punkty z akcjo ofensywnych dokładały Barbara Bawoł i Sophie Godfrey, a i inne siatkarki skutecznie punktowały i pomarańczowo - czarne bez problemów zwyciężyły w drugim secie 25:13.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, które na pierwszej przerwie technicznej wygrywały 8:4. Moment dekoncentracji w szeregach KSZO nie trwał jednak długo i po ataku w końcową linię Barbary Bawoł pomarańczowo - czarne dorowadziły do wyrównania po 8, by za chwilę odskoczyć rywalkom (8:10, 10:12). Końcówkę zdecydowanie lepiej wytrzymał zespół gości i mimo pogoni miejscowych, KSZO pokonał Pałac w trzecim secie do 20 i w całym meczu 3:0.