Pucharowa wygrana KSZO Ostrowiec (zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Siatkarki KSZO Ostrowiec pokonały drużynę Pałacu Bydgoszcz i w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzą się z Chemikiem Police.
KSZO Ostrowiec - Pałac Bydgoszcz 3:1

KSZO Ostrowiec - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:15, 27:25, 23:25, 25:21)
KSZO Ostrowiec: Vasileva, Wójcik, Grzelak, Kuligowska, Ganszczyk, Godfrey, Ścibisz (libero) oraz Stefańska, Nowakowska.

Początkowo żadna z drużyn nie oddawała pola gry przeciwniczkom i na tablicy wyników widniał remis. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego w pewnym momencie odskoczyły na 11:7 i nawet grając w mocno zmienionym składzie nie pozwalały ekipie Pałacu zbliżyć się na niebezpieczną odległość (15:8). Rewelacyjnie w polu zagrywki spisywała się Kamila Ganszczyk, z której serwisem nie mogły sobie poradzić przyjezdne.
Drga partia od początku toczyła się pod dyktando zespoły gospodyń (5:2), ale ambitnie grające siatkarki Pałacu nie zamierzały tanio sprzedać skóry i zaczęły odrabiać straty (6:5).Problem z przyjęciem zagrywki KSZO był jednak na tyle poważny w ekipie z Bydgoszczy, że kolejne punkty dopisywane były na konto miejscowych (18:13). Choć zespołowi gości udało się wyjść na prowadzenie (21:23), to jednak lepiej końcówkę drugiej partii wytrzymała drużyna KSZO, która obroniła dwie piłki setowe i ostatecznie wygrała do 25.
Dobra gra w poprzedniej partii dodała skrzydeł ekipie gości, która lepiej rozpoczęła trzecią odsłonę prowadząc 3:1. Pomarańczowo - czarne wprawdzie doprowadziły do remisu, ale w kolejnych akcjach lepiej radziły sobie siatkarki Pałacu (5:8), które ciągle miały kilka punktów przewagi. Ostrowczanki sukcesywnie odrabiały straty (19:19), ale ostatecznie to zespół gości wyszedł zwycięsko z potyczki, wygrywając w trzecim secie do 23.
Lepsza gra w czwartym secie KSZO sprawiła, że to ostrowczanki dyktowały warunki na boisku, choć Pałac nie pozwalał im odskoczyć na więcej niż trzy oczka (10:7, 16:13). Siatkarki z hutniczego miasta nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa w tym secie i wygrały do 21 po ataku Ralitsy Vasilevy.
W ćwierćfinale ekipa KSZO zmierzy się z Chemikiem Police.