Kołeczek wśród gwiazd. Sandomierzanka we wtorek była czwarta w mityngu Pedro's Cup w Łodzi

Dorota Kułaga [email protected]
 Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz zajęła czwarte miejsce we wtorkowych zawodach Pedro's  Cup, które odbyły się w Łodzi.
Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz zajęła czwarte miejsce we wtorkowych zawodach Pedro's Cup, które odbyły się w Łodzi. www.pzla.pl
Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz zajęła czwarte miejsce w bardzo dobrze obsadzonym 11. Mityngu Pedro's Cup w Łodzi. Podopieczna trenera Andrzeja Mirka była jednak najlepsza z Polek w biegu na 60 metrów przez płotki.

-Uzyskała czas 8,16 sekundy. To dobry wynik, drugi w karierze Karoliny, bo jej rekord życiowy z tego roku wynosi 8,10 sekundy. Ostatnio podkręciliśmy treningi, więc tym bardziej cieszy ten rezultat. Obsada był bardzo mocna. W eliminacjach i w finale Karolina pokonała Austriaczkę Beate Schrott, finalistkę igrzysk olimpijskich w Londynie. Ukrainka Hanna Plotitsyna - mówił trener Andrzej Mirek z Trójki Sandomierz.
W mityngu wystartowało wiele gwiazd, uczestników igrzysk olimpijskich, medalistów mistrzostw świata i Europy, między innymi Kamila Lićwinko i sprinter Kim Collins. -Piękna impreza, dużo kibiców. Oby jak najwięcej było takich zawodów - dodał.

Polski prezydent też kibicował

Występ Karoliny Kołeczek i innych lekkoatletów oglądał między innymi polski prezydent Bronisław Komorowski, który był gościem honorowym tej imprezy.

Dla najlepszej świętokrzyskiej lekkoatletki było to dobre przetarcie przed Halowymi Mistrzostwami Polski Seniorów, które w najbliższy weekend odbędą się w Toruniu. Karolina Kołeczek wystartuje w sobotę w biegu na 60 metrów przez płotki.

W sobotę w Toruniu liczą na złoty medal

-Mierzymy w złoto. Skoro Karolina ma najlepszy wynik w Polsce i w tym roku w naszym kraju z nikim nie przegrała, to będziemy chcieli podtrzymać zwycięską passę. Ale wiadomo, że to jest sport i w dodatku 60 metrów przez płotki, trudna technicznie konkurencja. Bardzo mocne są Ula Bhebhe i Ania Kiełbasińska. Na pewno będzie fajna walka - dodał trener Andrzej Mirek.

Wyniki z Pedro's Cup: 60 m ppł.: 1. Hanna Plotitsyna (Ukraina) - 8.01. 2. Andrea Ivancević (Chorwacja) - 8.10, 3. Rosina Hodde (Holandia) - 8.14, 4. Karolina Kołeczek - 8.16, Olena Yanovska (Ukraina) - 8.16.