KSSPR Końskie zagra we własnej hali z ŚKPR Świdnica

(kar)
Kamil Markiewicz
W sobotnim spotkaniu pierwszej ligi mężczyzn KSSPR Końskie zwyciężył na wyjeździe z Olimpem Grodków 31:30 (15:18). - Był to mecz walki. Pierwszą połowę to my zaczęliśmy dobrze, ale lepiej skończyli ją gospodarze.

W tej części spotkania niezbyt dobrze funkcjonowała nasza obrona. Dużo lepiej nasza gra wyglądała w drugiej połowie.

Do ostatnich minut ważyły się losy tego pojedynku. W 30 minucie na tablicy widniał remis 30:30. Olimp nie zdobył bramki. Nam udało się to na 5 sekund przed zakończeniem meczu, dzięki temu zwyciężyliśmy - mówił Michał Przybylski, trener KSSPR.

W sobotę, 21 lutego, o godzinie 18, w kolejnym ligowym spotkaniu konecka drużyna podejmować będzie w hali przy ulicy Stoińskiego ŚKPR Świdnica. Oba zespoły dzieli aż dziesięć pozycji w lidze. KSSPR jest wiceliderem z 26 punktami na koncie, a ŚKPR dwunasty z 10 punktami. W tym spotkaniu z powodu kontuzji nie zagrają rozgrywający Sebastian Smołuch, Michał Bąk i Mateusz Dobrowolski. - Zespół ze Świdnicy odkąd z nimi gramy, zawsze wychodził na boisko i walczył. Nieważne czy mecz był u nas, czy u nich. W tych pojedynkach do końcowych minut decydowało się, kto wyjdzie zwycięsko z konfrontacji. Myślę, że podobnie będzie wyglądało to w sobotę. Zmiana trenera naszych rywali na pewno pozytywnie wpłynęła na jego grę. Mam nadzieję, że mój zespół ma świadomość, że czekają nas ciężkie zawody i mimo osłabień odniesiemy zwycięstwo - powiedział szkoleniowiec koneckiej drużyny.

Przed meczem KSSPR z Gwardią Opole, który odbył się w sobotę, 7 lutego, przeprowadzona została licytacja na rzecz zawodnika koneckiej drużyny Michała Bąka, który jest kontuzjowany. Licytowana była koszulka reprezentacji Polski Patryka Kuchczyńskiego z autografem, którą przekazał Zygmunt Sztork oraz koszulka Vive Turonu Kielce z podpisami zawodników, którą ofiarował Jan Nowak. W sumie udało się zebrać blisko 3 tysiące złotych. Ta kwota zostanie przekazana na leczenie oraz rehabilitację zawodnika koneckiej drużyny. - Chcemy serdecznie podziękować obu panom za przekazanie koszulek na licytację oraz pomoc w jej organizacji - mówił Jarosław Kubała, prezes KSSPR Końskie.