Trzy medale wywalczyli pływacy Delfina Połaniec w Kielcach

Dorota Kułaga
Hubert Skuta z Delfina Połaniec na zawodach w Kielcach w pięknym stylu wywalczył złoty medal w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym w kategorii dziesięciolatków. Dorota Kułaga
W Kielcach odbyły się IV Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W dwudniowej, bardzo dobrze zorganizowanej imprezie rywalizowało 292 zawodników z 23 klubów. Byli w tym gronie przedstawiciele Delfina Połaniec.

-Dobrze mi się płynęło, to jest fajny basen. Startuję tu po raz trzeci. Płynęłam na 50 metrów stylem dowolnym, poprawiłam rekord życiowy, więc jestem zadowolona - mówiła nam w sobotę, podczas pierwszego dnia rywalizacji, Natalia Łygan z Delfina Połaniec.

- Zawody były bardzo udane. Duża liczba startujących, dobra organizacja. Jestem zadowolony z występu swoich podopiecznych. Zawodnicy Delfina zdobyli trzy medale. Jak na tak mały klub wyniki są zadowalające - powiedział trener Łukasz Łygan, który dobrze radził sobie w roli spikera tych zawodów.
Nagrody dla najlepszych zawodników i klubów wręczał Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Dodajmy, że organizatorzy zapewnili wszystkim startującym pamiątkowe koszulki.

Punktację klubową wygrał Wodnik Radom, który wywalczył 332 punkty. Delfin Poła-niec został sklasyfikowany na miejscach 17-18 z dorobkiem 24 punktów. a ą
Medale dla Delfina zdobyli: złoty Hubert Skuta na 200 metrów stylem dowolnym w kategorii 10 lat z wynikiem - 3:28.53, srebrny Joanna Żak na 200 metrów stylem dowolnym w kategorii 10 lat z czasem 3:45.51 i brązowy na 50 m etrów stylem motylkowym w kategorii 9-10 lat Wiktoria Palińska - 52,22.