Zespół Vive Tauron wygrał z MMTS Kwidzyn 28:25, najwięcej bramek rzucił Denis Buntić

Dorota Kułaga [email protected]
Denis Buntić był najskuteczniejszym zawodnikiem w meczu z MMTS
Denis Buntić był najskuteczniejszym zawodnikiem w meczu z MMTS Fot. Sławomir Stachura
Szczypiorniści Vive Tauron Kielce odnieśli kolejne zwycięstwo w PGNiG Superlidze. W piątek, po zaciętym meczu, na wyjeździe pokonali MMTS Kwidzyn 28:25 (13:12).

MMTS: Kiepulski, Dudek - Seroka 5 (1), Jędrzejewski 4, Genda 2, Nogowski 3, Peret 3, Zadura 3, Klinger 2, Szczepański 1, Pilitowski 1, Łangowski 1, Mroczkowski, Kryszeń, Sadowski, Rosiak.

Vive Tauron: Sego, Szmal - Buntić 9 (4), Jurecki 5, Tkaczyk 4 (1), Bielecki 4, Cupić 3 (1), Strlek 3, Musa, Jachlewski, Reichmann.

Kary: MMTS: 6 minut (Pilitowski 2, Peret 2, Zadura 2), Vive Tauron: 4 minuty (Reichmann 2, Musa 2).

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz, Jakub Tarczykowski (Szczecin).

Przebieg: 0:1, 1:1, , 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 6:3, 6:4, 9:4, 9:5, 10:5, 10:6, , 10:7, , 11:7, 11:9, 12:9, 12:10, 12:12, 12:13; 12:14, 15:14, 15:15, 18:15, 18:16, 18:17, 19:17, , 19:18, 20:18, 20:19, 21:19, 21:20, 22:20, 22:21, 22:22, 22:23, 23:23, 23:25, 24:25, 24:28, 25:28.

Trener Tałant Dujszebajew miał przed piątkowym meczem PGNiG Superligi lepszą sytuację kadrową niż w środowym pojedynku wyjazdowym Ligi Mistrzów z Motorem Zaporoże.

Zagrali już Jurecki, Musa i Tkaczyk

Do jego dyspozycji byli już Michał Jurecki, Grzegorz Tkaczyk i Żeljko Musa. Do gry w dalszym ciągu nie są zdolni Krzysztof Lijewski, Uros Zorman, Tomasz Rosiński, Piotr Chrapkowski (na początku przy-szłego tygodnia ma wznowić treningi) i hiszpański obrotowy Julen Aginagalde, który nabawił się urazu w spotkaniu z Zaporożem i prawdopodobnie czeka go kilka dni przerwy w treningach.

Pierwszy trafił Cupić, a ostatni Buntić

Zgodnie z planem prowadzenie w tym spotkaniu objęli mistrzowie Polski, ale kilka następnych minut należało do gospodarzy. W 14 minucie po rzucie Grzegorza Szczepańskiego MMTS prowadził 9:4. Ostatnie 10 minut należało jednak do kieleckiego zespołu. Kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną atomowym rzutem popisał się Karol Bielecki i doprowadził do remisu 12:12. Później faul w ataku popełnił jeden z zawodników gospodarzy, Vive Tauron miało piłkę i nie zmarnowało okazji. Trafił Denis Buntić i dzięki temu kielczanie wygrali pierwszą połowę 13:12.

Końcówka znowu dla mistrza Polski

Wydawało się, że po przerwie kielczanie złapią swój rytm gry i uzyskają kilkubramkową przewagę. Nic z tych rzeczy. Z dużą determinacją grający gospodarze wyszli na prowadzenie - w 46 minucie było 20:18 po rzucie Adriana Nogowskiego. W końcówce jednak mistrz Polski udowodnił swoją wyższość. Trzy udane interwencje Sławomira Szmala, bramka z koła Michała Jureckiego oraz dwa trafienia Ivana Cupicia i w efekcie kielczanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 28:25.

Vive Tauron odniosło więc kolejne ligowe zwycięstwo, ale MMTS po raz kolejny stawił kielczanom zacięty opór.

Są już bilety na mecz pucharowy i ze Stalą

W sprzedaży są już bilety na kolejne mecze z udziałem zespołu Vive Tauron, które odbędą się w Hali Legionów. 24 lutego o godz. 18.30 kielczanie rozpoczną ćwierćfinałowy pojedynek Pucharu Polski z pierwszoligowym KPR Borodino Legio-nowo.

W sobotę, 28 lutego, w meczu PGNiG Superligi zagrają ze Stalą Mielec - początek spotkania o 16. Ceny biletów na mecz 1/4 Pucharu Polski wynoszą: 5 złotych - bilet ulgowy, 10 złotych - bilet normalny, a na pojedynek ze Stalą Mielec: sektory boczne A, C, D, F, V1, V2 - 15 złotych bilet normalny, 12 złotych bilet ulgowy, natomiast sektory centralne B, F, P3 - 17 złotych bilet normalny, 14 złotych bilet ulgowy.