KSZO wygrał 40:30 z AZS UZ Zielona Góra (wideo, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Choć już w pierwszej połowie czerwone kartki ujrzeli dwaj gracze KSZO: Paweł Świeca i Michał Kalita, ostrowczanie pewnie wygrali z outsiderem I-ligowych rozgrywek piłki ręcznej.
KSZO Odlewnia Ostrowiec - AZS UZ Zielona Góra 40:3

KSZO Odlewnia Ostrowiec - AZS UZ Zielona Góra 40:30

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - KU AZS UZ Zielona Góra 40:30 (19:15)
KSZO: Drabik, Piątkowski - T. Pomiankiewicz 10, Afanasjev 7, Mroczek 5, Biskup 5, Kożeniewski 4, Wojkowski 4, Fugiel 3, Jamioł 1, Świeca 1, R. Pomiankiewicz, Kalita.
AZS UZ: Kwiatkowski, Długosz - Buchwald 10, Nieradko 7, Matuszak 4, Zieniewicz 2, Pedrycz 2, Orliński 1, Kociszewski 1, Jaśkowski 1, Gintowt 1, Góral 1, Cenin, Karp, Szarłowicz.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli szczypiorniści KSZO. Koncertowa gra Tomasza Pomiankiewicza sprawiła, że już po pięciu minutach pomarańczowo - czarni prowadzili trzema trafieniami (4:1). Zespół z Zielonej Góry doprowadził wkrótce do remisu (7:7), ale dobrze spisujący się piłkarze z Ostrowca kontrolowali wynik i po kwadransie gry wygrywali już 11:7. Do przerwy sytuacja na boisku niewiele uległa zmianie jeśli chodzi o wynik, bo ekipa KSZO kontrolowała przebieg meczu, schodząc po pierwszej połowie z przewagą czterech goli (19:15), choć po dość kontrowersyjnej decyzji, gospodarze musieli zaczynać drugą odsłonę w podwójnym osłabieniu (czerwona kartka za trzy kary Pawła Świecy w 25 minucie i bezpośrednia czerwona dla Michała Kality w 30 minucie).

Goście za wszelką cenę starali się zmniejszyć dystans, jednak na dystansie dziesięciu minut było to tylko jedno trafienie (27:24). Na pięć minut przed końcem spotkania KSZO zwiększył przewagę do sześciu bramek (35:29) i nie zagrożony zmierzał po zwycięstwo. Skuteczna gra w ataku sprawiła, że ostrowczanie pewnie pokonali zespół zielonogórski dziesięcioma golami 40:30.

Następny mecz: KSZO Odlewnia Ostrowiec - MTS Chrzanów 28 lutego, godz. 17.