KSZO pożegnał się z Pucharem Polski

Rafał Soboń
Na ćwierćfinałach zakończyły swój udział w rozgrywkach Pucharu Polski siatkarki KSZO Ostrowiec. W środę w Szczecinie uległy 0:3 Chemikowi Police.

Chemik Police - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:18, 25:17, 25:15)

Chemik: Kowalińska 13, Ognjenović 5, Werblińska 10, Glinka-Mogentale 9, Mróz 7, Gajgał-Anioł 6, Zenik (libero) oraz Krzos.

KSZO: Brojek 3, Wójcik 5, Bawoł 1, Kuligowska 6, Ganszczyk 6, Godfrey 10, Nowakowska (libero) oraz Grzelak 2, Tobiasz 1, Vasileva 3.

Final Four siatkarskiego Pucharu tym razem rozegrany zostanie w dniach 14-15 marca w Kędzierzynie-Koźlu. Niestety, nie zagrają tam zawodniczki KSZO. Ostrowieckie siatkarki po wygranych 3:1 z Legionovią Legionowo i 3:0 z Pałacem Bydgoszcz, w ćwierćfinale trafiły na ekipę mistrzyń Polski - Chemika Police.

Z drużyną mistrzyń kraju, podobnie jak kilka dni temu w meczu Orlen Ligi w Ostrowcu Świętokrzyskim, podopieczne trenera Dariusza Parkitnego toczyły w miarę wyrównany bój, jednak w końcówkach - niczym sparaliżowane - zupełnie oddawały pole gry rywalkom. Tak było w pierwszym secie środowej potyczki, gdzie od stanu 21:18 dla Chemika przyjezdne już nie punktowały, a seta zakończyła punktowym serwisem Małgorzata Glinka-Mogentale.
Drugiego seta ostrowczanki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, mistrz Polski nie potrzebował jednak wiele czasu, by odrobić straty i wyjść na prowadzenie 7:6, a po kolejnych błędach gości 10:7, a gdy ostrowczankom udało się odrobić trzy punkty straty (15:20), szybko zareagował trener Chemika Giuseppe Cuccarini, po czym gospodynie zakończyły seta do 17.

W trzecim secie Chemik szybko wyszedł na prowadzenie 3:1 po asie Anny Werblińskiej, której serwisy w przekroju całego meczu sprawiały ostrow-czankom najwięcej problemów. Ostrow-czanki próbowały się jeszcze podnieść, ale nie były w stanie zagrozić rywalkom. W tej partii przegrywały bardzo wyraźnie 10:15, 12:20 i ostatecznie set zakończył się ich porażką 15:25, a cały mecz 0:3.