Stal Kunów skuteczna w sparingach, dziewczyny też wygrywają

(dor)
Jarosław Jałocha jest zadowolony ze sparingu.
Jarosław Jałocha jest zadowolony ze sparingu. Rafał Soboń
Piłkarze Stali Kunów przygotowują się do rundy wiosennej w klasie okręgowej. W ostatnim meczu kontrolnym pokonali Świt Ćmielów 5:0 (2:0). Dwie bramki zdobył Piotr Mazepa, po jednej Marcin Dynarek, Rafał Jałocha i Jarosław Kaczor.

- Graliśmy w trudnych warunkach. Jestem zadowolony z postawy zespołu, tym bardziej że nie wystąpiliśmy w optymalnym składzie - powiedział Jarosław Jałocha, trener Stali.

Do jego zespołu w przerwie zimowej wrócił Marcin Dynarek. Karol Kostrzewa trenuje z czwartoligowym Alitem Ożarów i możliwe, że w tym klubie będzie występował w rundzie wiosennej. Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach.

Mecz kontrolny rozegrały też ostatnio trzecioligowe futbolistki Stali Kunów, również prowadzone przez Jarosława Jałochę. Zmierzyły się z Prądniczanką Kraków. Po dobrej grze wygrały 5:1. Po dwie bramki zdobyły Patrycja Wiśnios i Elżbieta Paluch, jedną Natalia Góra.

W ten weekend piłkarze Stali Kunów mają w planie dwa mecze kontrolne. W sobotę z OKS Opatów, a w niedzielę ze Świtem Ćmielów na jego boisku o godzinie 14.

Dodajmy, że wszystko wskazuje na to, że trenerem OKS Opatów będzie dobrze znany w Ostrowcu Tomasz Siczek. Jest to były piłkarz KSZO, a ostatnio trener Stali Kunów. W przerwie zimowej odszedł z Kunowa, zastąpił go Jarosław Jałocha. Tomasz Siczek jest głównym kandydatem do objęcia posady trener w grającym w klasie A OKS Opatów. Z prowadzenia tego zespołu zrezygnował Rafał Kodyra, który był grającym trenerem. Szkoleniowiec ten zdecydował się na wyjazd za granicę, od kilku dni przebywa w Stanach Zjednoczonych.