Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Majątki włoszczowskich radnych. Ile mają?

Rafał Banaszek
Bardzo duże dysproporcje majątkowe można zaobserwować, analizując oświadczenia majątkowe radnych włoszczowskich. Nie brakuje też nieprawdopodobnych danych, w które aż trudno uwierzyć.

Obecnie Rada Miejska liczy 20 członków po tym, jak Sławomir Owczarek objął funkcję wiceburmistrza Włoszczowy i musiał zrzec się mandatu radnego. 29 marca odbędą się wybory uzupełniające do rady w okręgu numer 7.

Grzegorz Dudkiewicz

Nowy przewodniczący Rady Miejskiej jest kierownikiem w ZPUE. Zgromadził na koncie 85 tysięcy złotych. Posiada też papiery wartościowe na łączną kwotę 49,5 tysiąca. Ma mieszkanie własnościowe o powierzchni 59 metrów kwadratowych i wartości 165 tysięcy złotych. Posiada też inne nieruchomości, wycenione na 50 tysięcy. W ubiegłym roku (od stycznia do końca listopada) zarobił w ZPUE ponad 103 tysiące złotych "na rękę". Jeździ volkswagenem golfem V z 2009 roku. W ciągu dwóch ostatnich lat wziął dwie pożyczki z firmy na łączną kwotę 49 tysięcy, które cały czas spłaca.

Marian Hebdowski

Zastępca przewodniczącego rady, radny miejski drugiej kadencji (w ubiegłej był szefem rady). Pracuje jako inspektor w PKP Energetyka. Zaoszczędził 78,3 tysiąca złotych. Ma na umowę użyczenia mieszkanie o powierzchni 72 metrów kwadratowych, wycenione na 60 tysięcy. Posiada także na własność 40-arową działkę o wartości 150 tysięcy złotych. Z tytułu wynagrodzenia zarobił w minionym roku 47,4 tysiąca złotych, jako przewodniczący rady dorobił sobie 21,8 tysiąca. Nie posiada samochodu (wartego więcej, niż 10 tysięcy złotych), ani kredytu w banku.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu WŁOSZCZOWSKIEGO

Krzysztof Suliga

Drugi wiceprzewodniczący, radny gminy Włoszczowa trzeciej kadencji. Jest operatorem urządzeń w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Nie ma nic na koncie. Posiada na współwłasność dom o powierzchni 120 metrów kwadratowych o wartości 200 tysięcy złotych. Jest też właścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni 20 hektarów, wycenionego na 200 tysięcy złotych. Z prowadzenia gospodarstwa miał 10 tysięcy złotych przychodu i dochodu. Posiada też dom mieszkalny o powierzchni 120 metrów kwadratowych i wartości 120 tysięcy. W 2014 roku zarobił w mleczarni 46,2 tysiące złotych, a jako wiceprzewodniczący rady - dodatkowe 11,6 tysiąca. Posiada na własność dwa ciągniki, kombajn i dwie skody octavie. Ma kredyt w banku na 120 tysięcy złotych, który przeznaczył na modernizację gospodarstwa.

Piotr Bulski

Radny drugiej kadencji. Jest specjalistą w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Włoszczowie. Razem z żoną zaoszczędził 19 tysięcy złotych, ma też 450 funtów szterlingów. Posiada mieszkanie o powierzchni 53 metrów kwadratowych, o wartości 150 tysięcy złotych. W minionym roku zarobił w agencji około 21 tysięcy złotych, jako radny - dodatkowe około 9,4 tysiąca. Jako przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator otrzymał niecałe 600 złotych. Nie ma samochodu (powyżej 10 tysięcy złotych) oraz kredytu.

Artur Drozdowski
Radny gminy Włoszczowa trzeciej kadencji. Pracuje jako nauczyciel religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 we Włoszczowie. Ma na koncie 25 tysięcy złotych. Posiada razem z żoną dom o powierzchni 130 metrów kwadratowych i wartości 200 tysięcy złotych. Ma też działkę z domem mieszkalnym o wartości 30 tysięcy. W ubiegłym roku zarobił w szkole około 48,3 tysiąca złotych, jako radny - dodatkowe około 11,6 tysięcy. Posiada 16-letnią toyotę avensis. Nie ma żadnego kredytu.

Dariusz Gieroń

Radny miejski drugiej kadencji. Obecnie jest emerytowanym strażakiem. Zgromadził na koncie 10 tysięcy złotych i 1 tysiąc euro. Posiada z żoną duży dom o powierzchni 360 metrów kwadratowych, który wycenił na 450 tysięcy złotych oraz prawie 10-arową działkę o wartości 40 tysięcy. W minionym roku otrzymał około 47,8 tysiąca złotych emerytury i dodatkowo - około 11,6 tysiąca z tytułu diety radnego. Posiada na współwłasność z żoną dwa samochody osobowe - toyotę z 2009 roku i renaulta z 2012 roku, o łącznej wartości 95 tysięcy złotych. Nie ma kredytu.

Marek Gołda

Radny drugiej kadencji. Pracuje w Stolbudzie jako kierownik magazynów. Odłożył na koncie 45 tysięcy złotych. Posiada z żoną mieszkanie o powierzchni ponad 52 metrów kwadratowych, o wartości 140 tysięcy. W 2014 roku zarobił w Stolbudzie 38 tysięcy złotych "na rękę", jako radny miejski - około 9,4 tysiąca. W swoim oświadczeniu majątkowym wykazał też nagrodę starosty włoszczowskiego w dziedzinie sportu w kwocie 1 tysiąca złotych. Jeździ skodą superb z 2005 roku. Nie ma żadnego kredytu.

Mirosław Małecki

Radny gminy Włoszczowa drugiej kadencji, sołtys Kątów. Prowadzi własną działalność gospodarczą (usługi ciesielsko-dekarskie), z której nie osiągnął nawet złotówki dochodu! Ma na koncie 4,7 tysiąca złotych oszczędności. Posiada dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych, o wartości 180 tysięcy oraz 4-hektarowe gospodarstwo rolne, warte 42 tysiące złotych, na którym zarobił w ubiegłym roku 6 tysięcy. Ma też 30-arową działkę, którą wycenił na 20 tysięcy. Posiada 45-letni ciągnik o wartości 12 tysięcy. Jako jedyny dochód w minionym roku wymienił prowizję sołtysa w kwocie niecałych 950 złotych miesięcznie, którą przeznaczył w całości na cele społeczne. Mirosław Małecki nie wykazał żadnego dochodu z tytułu diety radnego minionej kadencji (niepełnej). Nie ma żadnego kredytu.

Czesław Młynarczyk

Radny miejski trzeciej kadencji. Pracuje jako brygadzista-palacz w kotłowni Stolbudu. Nie ma żadnych oszczędności. Posiada z żoną mieszkanie o powierzchni niecałych 35 metrów kwadratowych, o wartości 60 tysięcy złotych. Z tytułu zatrudnienia otrzymał w 2014 roku 18,7 tysiąca złotych, na umowę-zlecenie dorobił sobie około 11,4 tysiąca, jako radny pobrał około 11,6 tysiąca złotych diety. Nie ma samochodu (powyżej 10 tysięcy) ani kredytu.

Maria Prymas

Radna pierwszej kadencji, była sołtyska Łachowa. Obecnie przebywa na świadczeniu przedemerytalnym. Nie ma żadnych oszczędności. Posiada na współwłasność z dziećmi dom o powierzchni 90 metrów kwadratowych, o wartości 150 tysięcy złotych oraz 4-arową działkę, którą wyceniła na 20 tysięcy złotych. W ubiegłym roku otrzymała około 9,3 tysiąca z tytułu świadczenia emerytalnego, 4,7 tysiąca prowizji sołtysa oraz około 300 złotych prowizji ze spółki wodnej. Nie ma samochodu ani kredytu.

Jarosław Szafrański

Radny miejski pierwszej kadencji. Obecnie nie pracuje nigdzie, zrezygnował z pracy strażnika miejskiego. Nie ma żadnych oszczędności. Posiada z żoną dom o powierzchni 142 metrów kwadratowych, o wartości 150 tysięcy oraz prawie 7-hektarowe gospodarstwo rolne, wycenione na 60 tysięcy. W minionym roku miał z tego gospodarstwa 12 tysięcy złotych przychodu i 5 tysięcy dochodu. Buduje dom mieszkalny jednorodzinny na swojej działce. W 2014 roku, jako strażnik miejski zarobił w Urzędzie Gminy Włoszczowa 41,6 tysiąca złotych. Nie ma samochodu o wartości powyżej 10 tysięcy. Wziął pożyczkę mieszkaniową z gminy na 4 lata, w kwocie 13,4 tysiąca złotych.

Michał Szafrański

Radny miejski pierwszej kadencji. Jest specjalistą do spraw marketingu internetowego w Podgajach (województwo mazowieckie). Ma odłożone na koncie około 11,5 tysiąca złotych. Buduje obecnie własny dom o powierzchni prawie 158 metrów kwadratowych. Posiada na własność też działkę o powierzchni 0,3 hektara, o wartości 40 tysięcy złotych. Z tytułu zatrudnienia otrzymał w ubiegłym roku 14 tysięcy złotych. Ponadto dostał: około 6,8 tysiąca renty, około 1,7 tysiąca zasiłku pielęgnacyjnego, na innych umowach dorobił sobie około 2,8 tysiąca złotych. Ma na współwłasność toyotę aygo z 2005 roku. Nie posiada żadnego kredytu.

Piotr Turczyński

Radny miejski pierwszej kadencji. Jest kierownikiem w Ośrodku Sportu i Rekreacji we Włoszczowie. Ma zaoszczędzone 6 tysięcy złotych. Nie ma żadnych nieruchomości na własność. W Ośrodku Sportu i Rekreacji zarobił 24,3 tysiąca złotych. Jeździ volkswagenem golfem z 2007 roku, który ma na współwłasność. Nie ma kredytu w banku.

Piotr Zawadzki

Radny gminy Włoszczowa pierwszej kadencji. Jest członkiem zarządu i dyrektorem infrastruktury w ZPUE Holding. Zgromadził na koncie aż 170,5 tysiąca złotych. Posiada 3 tysiące akcji ZPUE, o wartości około 42 tysięcy. Ma na własność dom o powierzchni 196 metrów kwadratowych, który wycenił na 300 tysięcy złotych. Ponadto posiada budynek mieszkalno-gospodarczy o powierzchni 63 metrów kwadratowych, o wartości 150 tysięcy oraz grunty mieszkalne i rolne (0,6 hektara), wycenione na 235 tysięcy złotych. Piotr Zawadzki jest rekordzistą wśród samorządowców, jeśli chodzi o uzyskiwane dochody: jako członek zarządu holdingu (od 2013 roku) zarobił około 165,7 tysiąca złotych, jako prokurent ZPUE dodatkowo 2,4 tysiąca. W 2014 roku jego dochód z tytułu zatrudnienia w ZPUE wyniósł za 11 miesięcy około 172,5 tysiąca złotych, plus 2,2 tysiąca z prokury. Wynika z tego, że łączny dochód radnego Zawadzkiego to ponad 342 tysiące złotych! - Musiałem się pomylić - skomentował to. Nie ma samochodu ani kredytu.

Stefan Lesiak

Radny gminny szóstej kadencji. Jest obecnie emerytem. Nie ma żadnych oszczędności, domu ani mieszkania na własność. Wymienił tylko użytki leśne o powierzchni 1 hektara, o wartości 10 tysięcy złotych. Posiada 70 akcji Stolbudu. W minionym roku wziął około 27,3 tysiąca złotych emerytury oraz 9,4 tysiąca diety radnego. Ma 18-letniego opla astrę. Nie ma żadnych zobowiązań w banku.

Anna Lichosik

Radna pierwszej kadencji, najmłodsza w składzie rady. Pracuje jako doradca klienta w kredytach-chwilówkach. Nie ma nic na koncie, nie posiada domu, mieszkania, gospodarstwa rolnego, samochodu ani kredytu. W pośrednictwie finansowym zarobiła w 2014 roku około 17,3 tysiąca złotych.

Zbigniew Pasoń

Radny miejski pierwszej kadencji, sołtys Konieczna, jest rolnikiem. Odłożył około 21,9 tysiąca złotych. Posiada z żoną dom o powierzchni 90 metrów kwadratowych, o wartości 140 tysięcy złotych. Ma 43-hektarowe gospodarstwo rolne, z którego osiągnął 25 tysięcy przychodu i dochodu. Wymienił też działkę o powierzchni 0,13 hektara i wartości 10 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zarobił jako sołtys około 11,3 tysiąca, na umowie o dzieło dorobił sobie około 2,2 tysiąca. Posiada nowe maszyny rolnicze: dwa ciągniki i kombajn do malin z 2013 roku, rozrzutnik i opryskiwacz z 2012 roku oraz 14-letni samochód - opel zafira. Ma w bankach dwa kredyty na łączną kwotę około 133,5 tysiąca złotych.

Wacław Oblas

Radny miejski drugiej kadencji. Obecnie emeryt. Ma puste konto. Posiada dom o powierzchni 220 metrów kwadratowych, który wycenił na 350 tysięcy złotych. Posiada także 3,7-hektarowe gospodarstwo rolne o wartości 25 tysięcy (wziął na nie 2 tysiące unijnej dopłaty). Z tytułu emerytury otrzymał około 40,6 tysiąca złotych "na rękę", dodatkowo z diety radnego - około 9,4 tysiąca. Jeździ 15-letnim land roverem, który ma na współwłasność z żoną. Nie ma zaciągniętego kredytu.

Zbigniew Woldański

Radny miejski pierwszej kadencji. Z zawodu instruktor teatru i tańca w Domu Kultury we Włoszczowie. Ma odłożone na koncie 59 tysięcy złotych i 50 euro. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 142 metrów kwadratowych i prawie 8-arowej działki, które to nieruchomości wycenił na 350 tysięcy. Posiada też na współwłasność drugi dom (103 metry kwadratowe) na działce o powierzchni niecałego ara, wyceniony na 350 tysięcy. Prowadzi też sklep przemysłowy, z którego miał w minionym roku 47,1 tysiąca przychodu oraz dochodu. W 2014 roku zarobił w Domu Kultury 22,7 tysiąca złotych, na umowie-zlecenie - dodatkowe 1,8 tysiąca. Posiada dwa samochody - renault modus i citroen c-4 picasso. Nie ma żadnych zobowiązań finansowych.

Jerzy Wiśniewski

Radny miejski pierwszej kadencji. Jest policyjnym emerytem, właścicielem i współwłaścicielem dwóch firm. Ma na koncie 60 tysięcy złotych. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 175 metrów kwadratowych, o wartości 300 tysięcy złotych. Posiada też na współwłasność działki o łącznej powierzchni prawie 2 hektarów, które wycenił na 400 tysięcy. Z tytułu prowadzenia działalności gospodarczych miał przychód w wysokości aż 557,1 tysiąca, zarobił 84,9 tysiąca złotych. Otrzymał dodatkowo prawie 55 tysięcy emerytury z policji, około 10,5 tysiąca diety radnego powiatowego oraz 1,8 tysiąca z umowy o pracę. Łączny dochód radnego Wiśniewskiego wyniósł w minionym roku ponad 153 tysiące złotych. Ze składników mienia ruchomego wymienił cztery samochody osobowe (roczniki od 2007 do 2013), dwa tiry (roczniki od 2008 do 2014). Ma w bankach zaciągnięte pięć kredytów (mieszkaniowy, samochodowy, na nieruchomość, inwestycyjny) o łącznej wysokości prawie 215 tysięcy złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie