Radomianie pojechali "maluchem" po brązowy medal

Monika Daszkowska [email protected]
Mirosław Janduła za kierownicą swojego fiata 126p, z pilotem Łukaszem Ługowskim zajął trzecie miejsce w klasie Legendy. archiwum prywatne
Trzecie miejsce w klasie Legendy i 45 w ogólnej klasyfikacji generalnej fiatem 126p wywalczył Mirosław Janduła, rajdowy i wyścigowy kierowca z Radomia w najstarszym, amatorskim rajdzie w Polsce - Konkursowej Jeździe Samochodowej - Rallye Monte Calvaria.

Do tegorocznego jubileuszowego, bo 50. już rajdu zgłosiło się 145 załóg w poszczególnych klasach: 1, 2, 3, 4, 5, Gość i Legendy.

Start na Bemowie, meta w Górze Kalwarii

Impreza rozpoczęła się w piątek, 20 lutego, startem honorowym z rampy na Autodromie Bemowo wraz z burmistrzem Góry Kalwarii Dariuszem Zielińskim. Rywalizacja zakończyła się tradycyjnie w Górze Kalwarii. Z okazji jubileuszowej edycji Rallye Monte Calvaria, załoga, która zajęła pięćdziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej otrzymała nagrodę specjalną.
Udany start radomskiego kierowcy

To był kolejny, udany start naszego kierowcy, który w rajdach i wyścigach jeździ w fiacie 126p. Na fotelu pilota zasiadł Łukasz Ługowski.

- To była super impreza -wspomina Mirosław Janduła. - Złożyły się na nią: świetna rywalizacja, doskonała atmosfera i super nocne odcinki.

Radomianin dodaje, że rajd stworzył zawodnikom doskonałą okazję do spotkania się starych znajomych z torów rajdowych i wyścigowych.

- Serdecznie chciałem podziękować też moim kibicom za gorący doping - dodaje Mirosław Janduła.