Unia Busko-Zdrój bardzo lubi złoto

Adam Ligiecki [email protected]
Medale, dyplomy... i znakomite nastroje. Młodzi pływacy buskiej Unii w świetnym stylu rozpoczęli nowy sezon, przywożąc górę trofeów z mocno obsadzonych zawodów ogólnopolskich w Połańcu. ARCHIWUM KLUBU
Dziesięć medali zdobyli młodzi buscy pływacy na początku nowego sezonu A Superformą błysnął Filip Świątek, który wygrał trzy razy na zawodach w Połańcu

W marcu zostaną rozegrane pierwsze w tym roku zawody Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Buska Unia zrobiła sobie świetną "rozgrzewkę" przed inauguracją, zdobywając dziesięć medali w mocno obsadzonej imprezie w Połańcu.
Rewelacyjną formą błysnął Filip Świątek, który trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium. Czwarte "złoto" dorzucił Jan Lis.
Pływała Polska

W I Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Połańca startowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z dziesięciu klubów; między innymi z Kielc, Lublina Puław, Kłobucka, Sandomierza, Połańca. Pływacy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych (2001-2005).

Barw buskiej Unii broniła dziesiątka dziewcząt i chłopców. Spisali się bardzo dobrze. Zajmowali miejsca na podium i w czołówce, poprawiając rekordy życiowe. Klasą dla siebie był Filip Świątek. W Połańcu pokazał superformę!

Brawa dla Filipa

Filip zdobył trzy złote medale - na 50 metrów stylem dowolnym, na 50 metrów motylkowym i 50 metrów klasykiem. Podopieczny trenera Adriana Szumilasa został też uznany za najlepszego zawodnika imprezy (do 13 lat), otrzymując pamiątkową statuetkę.
"Złoto" na 100 metrów kraulem wywalczył Jan Lis, który był też drugi na 50 metrów klasycznym. Dwa brązowe medale - na 50 metrów kraulem i "żabką" - zdobył Kacper Stępień; także Maciej Żerebiec - na 50 metrów "motylkiem" i kraulem. Ponadto Hubert Stępień zajął trzecią lokatę w wyścigu na 50 metrów grzbietem. Startowali także: Wiktoria Szumilas, Klaudia Elias, Aleksandra Adamczyk, Oliwia PamThrong i Maciej Służalski, plasując się w czołówce.

Rusza liga

A już niebawem ruszy Mała Świętokrzyska Liga Pływacka. Pierwsze w tym roku zawody zostaną rozegrane w sobotę, 14 marca, na buskiej krytej pływalni przy ulicy Grotta.