Zawodnicy Olimpu dobrze wypadli w Biegu Podhalańskim

Dorota Kułaga
Krzysztof Wójcicki (z lewej), trener Cezary Wójcicki i Arkadiusz Wójcicki  po Biegu Podhalańskim.
Krzysztof Wójcicki (z lewej), trener Cezary Wójcicki i Arkadiusz Wójcicki po Biegu Podhalańskim. archiwum prywatne
Kolejny udany start w tym roku zanotowali reprezentanci Olimpu Wzdół Rządowy. Tym razem w Biegu Podhalańskim.

Krzysztof Wójcicki rywalizował w biegu na 30 kilometrów stylem klasycznym. Zajął czwa-rte miejsce. Arkadiusz Wójcicki startował w biegu na 15 kilometrów tą samą techniką, uplasował się na 17. pozycji. Po raz pierwszy w gronie seniorek rywalizowała Milena Procko. Zajęła 20. miejsce w biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną.

- Obsada tych zawodów była bardzo mocna. W sumie wystartowało ponad 500 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. W grupie Krzysia Wójcickiego rywalizowało 167 biegaczy, a zawody ukończyło 127. Jestem zadowolony z występu Krzysia, czwarte miejsce w grupie open z seniorami ma swoją wartość. Był taki moment, kiedy Krzyś trochę się zagapił i czołówka to wykorzystała. Gonił, ale nie dał rady już wskoczyć na podium - powiedział Cezary Wójcicki, szkoleniowiec zawodników ze Wzdołu Rządowego.

Milena Procko od jesieni trenuje narciarstwo biegowe. - Jest chętna, chce trenować i startować, zobaczymy, jakie będą efekty - dodał trener Cezary Wójcicki.

Jeśli chodzi o najbliższe plany startowe, to są nimi Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Krzysztof Wójcicki powinien się włączyć do walki o wysokie miejsca. - Mistrzostwa miały być pod koniec lutego, ale termin może ulec zmianie, bo warunki są niekorzystne. To jest bardzo ciężki rok, jeśli chodzi o starty. Większość imprez została przeniesiona na inne terminy lub w ogóle się nie odbyła - dodał Cezary Wójcicki.
Dodajmy, że Olimp Wzdół Rządowy udanie rozpoczął tegoroczny sezon. W VI Międzynarodowym Narciarskim Biegu o Puchar Bieguna Zimna w Szermencie w biegu głównym w kategorii open na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Wójciki, a na szóstym Arkadiusz Wójcicki. To był bieg na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym.

W biegu na Jamrozowej Polanie w sprincie stylem klasycznym Krzysztof Wójcicki w kategorii seniorów zajął piąte miejsce na 1300 metrów. W biegu długim ze startu wspólnego na dystansie 12,5 kilometra stylem dowolnym zawodnik ten uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii seniorów.