Korona Handball uległa liderowi z Kościerzyny

Kamil Markiewicz [email protected]
Kamil Markiewicz
W sobotnim wyjazdowym spotkaniu pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet Korona Handball Kielce uległa na wyjeździe liderowi rozgrywek UKS PCM Kościerzyna 24:28.

UKS PCM Kościerzyna - Korona Handball Kielce 28:24 (16:9)

Korona Handball: Januchta, Hibner, Kos - Czuwaj, Woźniak 1, Kaźmiruk, Młynarska 2, Bortnowska 1, Pinda 5 (2), Hynek 3, Skowrońska, Tutaj, Rosińska 9 (2), Mochocka 3 (1), Kędzior.

Sobotni mecz dobrze rozpoczął się dla kieleckiej drużyny. W 4. minucie prowadziła ona 2:0. Z czasem zawodniczki Korony Handball zaczęły popełniać błędy w ataku, co skrupulatnie wykorzystał wyżej notowany zespół gospodarzy, który po kontratakach odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. W 14. minucie UKS PCM Kościerzyna prowadził już 7:3.

W drugiej połowie trener kielczanek Tomasz Popowicz postanowił zmienić ustawienie w obronie z 3-2-1 na 6-0. Po tej zmianie zespół z Kościerzyny zaczął mieć problemy ze zdobywaniem bramek, szczególnie z ataku pozycyjnego. Początek znów należał do kieleckiej drużyny, która zdobyła dwie bramki z rzędu. Niestety później do głosu doszła ekipa z Kościerzyny. Cały czas Korona Handball nie mogła poradzić sobie z groźnymi kontrami gospodarzy, co nie pozwalało na zbliżenie się choćby do remisu w tym pojedynku. W 43. minucie kielczanki przegrywały 20:23. W ostatniej minucie spotkania Karolina Mochocka zmniejszyła rozmiar porażki, zdobywając z rzutu karnego 24 bramkę. Kielecki zespół ostatecznie przegrał 24:28. - Wiedzieliśmy, że gramy z zespołem z czołówki, mimo wszystko nastawialiśmy się na walkę i zwycięstwo w tym spotkaniu. Niestety ze względu na dużą ilość błędów mieliśmy problem ze zdobywaniem bramek. Jedynym pozytywem tego meczu jest to, że w końcu w meczu ligowym zafunkcjonowała nasza obrona w ustawieniu 6-0 - mówił Tomasz Popowicz, trener Korony Handball.

W innych meczach 16. kolejki: Polonia Kępno - SMS ZPRP Płock 28:22, Jutrzenka Płock - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 15:25, Dwójka Profil Nowy Sącz - MKS AZS UMCS Lublin 19:16, Słupia Słupsk - KPR Kobierzyce 32:28, Sparta Obornik - AZS AWF Warszawa 32:27.

1. UKS PCM Kościerzyna 16 28 448-358
2. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 16 28 455-349
3. Słupia Słupsk 15 18 394-360
4. KPR Kobierzyce 16 17 430-419
5. Polonia Kępno 15 17 385-373
6. Dwójka Nowy Sącz 16 16 359-382
7. Jutrzenka Płock 16 12 378-412
8. Korona Handball Kielce 16 12 402-406