Nasi pięściarze walczyli w mistrzostwach Podkarpacia w Rzeszowie

/ARKA/
Reprezentanci Ringu Sikorski Stalowa Wola, od lewej: Damian Karasiński, Wik-tor Grzesik, Miłosz Olechowski, Jakub Fornal, trener Artur Chomiak. Ring Sikorski Stalowa Wola
Reprezentanci stalowowolskich klubów, Ringu Sikorski i Feniksa MOSiR oraz Sanu Nisko i Gardy Nowa Dęba, wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w boksie w Rzeszowie.

W hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nasi reprezentanci pokazali się z dobrej strony, w barwach Ringu Sikorski Stalowa Wola walczyli też zawodnicy z Sandomierza. Mistrzostwa były jednocześnie dla kadetów pierwszymi eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a dla juniorów do mistrzostw Polski.

W Rzeszowie doszło do ciekawej walki wśród juniorów pomiędzy pięściarzami klubów ze Stalowej Woli. Jakub Fornal z Ringu Sikorski zdobył złoty medal i tytuł mistrza województwa podkarpackiego w wadze do 91 kilogramów i tym samym zakwalifikował się do mistrzostw Polski juniorów. Wygrał jednogłośnie na punkty 3:0 z Hubertem Turem z Feniksa MOSiR Stalowa Wola.

Wśród kadetów doszło do "bratobójczego" pojedynku reprezentantów Ringu Sikorski, w kategorii 48 kg Damian Karasiński zdobył złoty medal wygrywając z Wiktorem Grzesikiem na punkty 2:1 i tym samym zakwalifikował się do kolejnych eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Z reprezentantów Ringu Sikorski srebrne medale zdobyli Miłosz Olechowski wśród juniorów w wadze do 81 kg, wśród kadetów Wiktor Grzesik w wadze do 48 kg. W mistrzostwach brali również udział Bartosz Gwoździcki w wadze do 60 kg i Patryk Wołos do 81 kg w kategorii juniorów i wrócili z Rzeszowa z brązowymi medalami.

- Z naszego klubu jeszcze Damian Łagowski walczył w wadze 54 kg w kategorii kadetów, boksował z zawodnikiem z Wisłoka Rzeszów i przegrał na punkty, była to walka pokazowa - informuje Artur Cho-miak, trener Ringu Sikorski. - A Michał Karasiński nie miał przeciwnika. Klub MKS Ring Sikorski Stalowa Wola w klasyfikacji drużynowej zdobył trzecie miejsce na 11 klubów z całego Podkarpacia. Został również doceniony Rafał Fronc, który zajął drugie miejsce w kategorii kadetów w roku 2014 w rankingu Podkarpackiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Damian Karasiński, Wiktor Grzesik, Damian Łagowski i Bartłomiej Gwoździcki zakwalifikowali się na eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - dodaje.

W Rzeszowie z reprezentantów Feniksa MOSiR Stalowa Wola oprócz wspomnianego Huberta Tura w finałowych walkach zaprezentowali się jeszcze: Wiktor Bielecki, który pokonał w rywalizacji kadetów w wadze do 63 kg przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Jana Kurzawę z Budo Krosno, a wśród juniorów Patryk Partyka przegrał z Kamilem Waszajło w kategorii 60 kg z Legendy Jarosław na punkty 0:3.

Wśród seniorów w finale w wadze do 64 kg Michał Ziółkowski (Garda Nowa Dęba) przegrał przez TKO w drugiej rundzie z Dominikiem Kidą z Wisłoka Rzeszów. Wśród kadetek w finale kategorii 60 kg Weronika Toporowska z Sanu Nisko pokonała Julię Chudzicką z Wisłoka Rzeszów na punkty 3:0.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?