Udany występ pływaków Delfina Tarnobrzeg w Staszowie

(PISZ)
 Najmłodsi pływacy Delfina Tarnobrzeg zaliczyli udany występ w Staszowie.
Najmłodsi pływacy Delfina Tarnobrzeg zaliczyli udany występ w Staszowie. Archiwum klubowe
Kolejny raz z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg, którzy uczestniczyli w zawodach o puchar starosty staszowskiego, które rozegrane zostały w Staszowie.

Tarnobrzeżanie zajęli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając aż 18 medali w tym pięć złotych. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Otylia Błażejczak, która była najlepsza w wyścigach na dystansach 25 metrów stylem dowolnym uzyskując czas 26,04 sekundy oraz na 25 grzbietem pokonując ten dystans w czasie 29,13 sek. Także dwa razy pierwsze miejsce zajmował Szymon Skalski, który wygrał na 50 dowolnym uzyskując 33,27 sek., oraz na 50 klasycznym z czasem 49,78. Złoty medal wywalczyła także Zuzanna Garbacz, która wygrała wyścig na 50 grzbietem uzyskując czas 48,41 sek.

- To były bardzo udane zawody dla naszej młodzieży. Wiele osób poprawiło swoje rekordy życiowe potwierdzając, że z zawodów na zawody czynią systematyczne postępy - powiedziała nam trenerka pływaków Delfina Tarnobrzeg Andżelika Michalik, która najmłodszych tarnobrzeskich pływaków szkoli wspólnie z Robertem Rybickim.