Biegacze z Rudnika w Wiązownej wywalczyli siedem medali

(dor)
Na podium Paula Kosmala (z lewej) i Marta Strzelecka (z prawej).
Na podium Paula Kosmala (z lewej) i Marta Strzelecka (z prawej). Archiwum prywatne
Zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza Rudnik z powodzeniem startowali w 35. Półmaratonie Wiązowskim, który odbył się w Wiązownej koło Otwocka.

Już 35 raz zorganizowano biegi w Wiązownej, w których wystartowało ponad 2,5 tysiąca biegaczy z różnych krajów, między innymi Stanów Zjednoczonych, Białorusi, Ukrainy , Litwy oraz mocni lekkoatleci z Polski. Nie zabrakło w tym gronie zawodników LKB Rudnik.

Biegacze naszego klubu zdobyli siedem medali w biegach dzieci oraz dorosłych. -Można powiedzieć, że był to doskonały występ na początku sezonu. Nasi biegacze potwierdzili, że są mocni i myślę, że trochę "namieszają" w tym roku - z zadowoleniem mówił Sylwester Dudek, prezes i trener klubu z Rudnika.

W biegu na 5 kilometrów drugie miejsce w kategorii open kobiet zajęła Valentina Kiliarska z czasem 17:02. Wśród mężczyzn trzeci w grupie open był Sergiej Krowladis, który uzyskał czas 15:02.

Zawodnicy z Rudnika startowali też w półmaratonie. Drugie miejsce zajęła Tatiana Verygor - 1:15:29, trzecie Lilia Fiskowicz - 1:16:52. W biegu dzieci pierwszy na 1000 metrów był Dawid Bilski, druga na 1500 metrów Paula Kosmala, a trzecia na tym samym dystansie Marta Strzelecka.