Sukces zawodnika tarnobrzeskiego Delfina

(PISZ)
Konrad Kadrow (z lewej) dwukrotnie stawał na podium w Gliwicach zdobywając srebrne medale. Archiwum klubowe
Piękny sukces odniósł zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg Konrad Kadrow, który podczas rozegranych w Gliwicach mistrzostw Polski 17 i 18-latków wywalczył dwa srebrne medale.

Tarnobrzeżanin rozpoczął gliwickie mistrzostwa od zajęcia drugiego miejsca w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem klasycznym uzyskując czas 28,80 sekundy. W sobotę Konrad wywalczył kolejne srebro zajmując drugie miejsca w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym uzyskując czas 2.14,12 min. Niewiele brakowało bo Konrad Wrócił do domu z trzema medalami, ale w niedzielnym wyścigu na 100 metrów klasykiem zabrakło mu szczęścia, bowiem zajął tak nie lubiane przez sportowców, bo pierwsze poza podium czwarte miejsce pokonując "setkę" w czasie 1.03,10 min.

Występem w Gliwicach Kadrow potwierdził swoją przynależność do krajowej czołówki i można powiedzieć, że Tarnobrzeg ma specjalistę od pływania na wysokim poziomie. Przed Konradem stoi pięknie zapowiadająca się kariera.

Inny zawodnik tarnobrzeskiego Delfina Jakub Karolkiewicz uczestniczył w Mistrzostwach Polski do lat 16, które rozegrane zostały w Oświęcimiu. Kuba popłynął w niedzielnym finale A rywalizując na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Niestety, medalu nie udało mu się zdobyć, choć zabrakło do tego bardzo mało. Ostatecznie Kuba uzyskał czas 52,87 sek zajmując dobre piąte miejsce.

Trenerami obu pływaków z Tarnobrzega jest Krzysztof Dydo, który zajmuje się ich szkoleniem już od kilku lat.