Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały z Pałacem Bydgoszcz

Rafał Soboń
Zdziesiątkowana kadra KSZO Ostrowiec nie sprostała Pałacowi Bydgoszcz w pierwszym meczu o rozstawienie do walki o miejsca 5-12 w Orlen Lidze.

Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:22, 29:27, **25:17)**

KS Pałac Bydgoszcz: Biedziak 2, Skorupa 14, Polak 10, Misiuna 14, Dybek 10, Twardowska 7, Nowakowska (libero) Bałdyga, Pieczka 3, Fojucik 1.

KSZO: Brojek 12, Wójcik, Grzelak 6, Stefańska 5, Kuligowska 16, Godfrey 5, Nowakowska (libero) oraz Tobiasz 3.

Przebieg: I set: 1:0, 8:3, 16:7, 20:11, 22:19, 25:22. II set: 1:0, 5:0, 8:3, 16:8, 16:12, 18:18, 24:24, 29:27. III set: 0:1, 8:7, 12:8, 16:11, 20:12, 25:17.

Sędziowali: Magdalena Niewiarowska i Marcin Myszkowski (oboje Warszawa). Widzów: 300. MVP: Małgorzata Skorupa (Pałac).

W autobusie do Bydgoszczy nie znalazły się Ralitsa Vasileva (rozwiązała kontakt) oraz kontuzjowane: Aneta Duda, Kamila Ganszczyk oraz spodziewająca się dziecka Małgorzata Ścibisz. Z powodu zapalenia ścięgna Achillesa ostatecznie nie zagrała także Barbara Bawoł i jako kapitan wystąpiła Joanna Kuligowska.

Początek należał do gospodyń, które zbudowały kilkupunktową przewagę i bardzo szybko trener Dariusz Parkitny posyłając za rozgrywającą Martę Wójcik - Ewelinę Tobiasz… wyczerpał limit zmian. Gdy przy stanie 17:8 ostrowczanki zdobyły trzy punkty z rzędu, o czas poprosił Adam Grabowski. To samo uczynił prowadząc 20:14, a po kolejnych dwóch punktach KSZO zaczął także rotować składem. Ostrowczanki doszły Pałac na dwa punkty (23:21), jednak nie zdołały już odrobić straty (25:22).

Drugiego seta od prowadzenia 5:0 rozpoczął Pałac, a na drugiej przerwie technicznej przewaga gospodyń sięgała już ośmiu punktów. W końcówce ponownie poderwały się przyjezdne doprowadzając do remisu po 18, a następnie po 20, i choć wówczas znakomitą serię zanotowała Natalia Misiuna (trzy punkty z rzędu) ostrowczanki doprowadziły do gry na przewagi i wyszły nawet na pierwsze prowadzenie w meczu (25:24), ostatecznie jednak uległy 27:29.

Trzeci set - dla odmiany - od początku był zacięty, jednak od prowadzenia 8:7 na pierwszej przerwie technicznej Pałac systematycznie powiększał przewagę i pewnie wygrał do 17, a cały mecz 3:0. Było to pierwsze zwycięstwo bydgoszczanek bez straty seta od… 28 października 2013 roku i drugie w tym sezonie Orlen Ligi. Rewanż w niedzielę 22 marca o godzinie 17 w Ostrowcu.