Koszykówka. Starachowicka "trzynastka" najlepsza w województwie

(kar)
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej numer 13 ze Starachowic zostały mistrzyniami województwa w mini-koszykówce. Wojciech Figurski/058sport.pl
Wczoraj w Staszowie rozegrane zostały finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Energa Basket Cup w mini koszykówce dziewcząt ze szkół podstawowych.

Ceremonii otwarcia turnieju dokonali: starosta staszowski Michał Skotnicki, wicestarosta Tomasz Fąfara, wiceburmistrz Staszowa Ewa Kondek, członek zarządu powiatu staszowskiego Jerzy Chudy, wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Dariusz Kos i członkowie zarządu Andrzej Kasperski oraz Jacek Więckowski. - Drużyny zostały wyłonione w eliminacjach gminnych, powiatowych oraz półfinałach wojewódzkich. Muszę przyznać, że turniej był udany - mówił Dariusz Kos.

W zawodach, w których rywalizowało sześć zespołów, najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej numer 13 ze Starachowic, która awansowała do finałów krajowych, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie.

- Bardzo się cieszymy z tego sukcesu. Było to naszym cele, jak i dużym marzeniem zakwalifikowanie się do finałów krajowych turnieju. Dziewczęta, aby osiągnąć mistrzostwo województwa musiały napracować. Rywalizację rozpoczęłyśmy w listopadzie turniejem miejskim, gdzie wygrałyśmy. Następnie w na początku marca wzięłyśmy udział w półfinałach wojewódzkich, gdzie również zwyciężyłyśmy. We wczorajszym turnieju finałowym najtrudniejszy był pojedynek ze Szkołą Podstawową numer 9 ze Starachowic, z którą rywalizowałyśmy również w półfinałach wojewódzkich. Udało nam się zwyciężyć. W finale zmierzyłyśmy się ze szkołą ze Złotej. Nasze rywalki były waleczne, ale to nam udało się odnieść zwycięstwo. Teraz pozostało nam się jak najlepiej przygotować do finałów krajowych - powiedziała Beata Ciepluch, opiekunka drużyny ze starachowickiej "trzynastki".

Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Welenc (SP 13 Starachowice). Dzisiaj, od godziny 10, w hali sportowej przy ulicy Jana Pawła II 22 w Starachowicach rozgrywane będą finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Energa Basket Cup w mini koszykówce chłopców ze szkół podstawowych. Organizatorami zawodów byli: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy ze Staszowa, a także Energa SA.

Wyniki: grupa A: SP 1 Kazimierza Wielka - SP 13 Starachowice 22:42, SP 9 Starachowice - SP 13 Starachowice 34:48, SP 1 Kazimierza Wielka - SP 9 Starachowice 16:28. Kolejność: 1. SP 13 Starachowice, 2. SP 9 Starachowice, 3. SP 1 Kazimierza Wielka. Grupa B: SP Oleśnica - SP Złota 10:12, SP 2 Końskie - SP Złota 7:18, SP Oleśnica - SP 2 Końskie 39:2. Kolejność: 1. SP Złota, 2. SP Oleśnica, 3. SP 2 Końskie. Mecz o trzecie miejsce: SP 9 Starachowice - SP Oleśnica 19:14. Finał: SP 13 Starachowice - SP Złota 56:18.

Klasyfikacja końcowa: 1. SP 13 Starachowice, 2. SP Złota, 3. SP 9 Starachowice, 4. SP Oleśnica. 5-6. SP 1 Kazimierza Wielka, SP 2 Końskie.

Zwycięski zespół SP 13 Starachowice zagrał w **następującym składzie: **Aleksandra Welenc, Julia Stępień, Karina Szafraniec, Oliwia Jeżewska, Zuzanna Kucharska, Karolina Sońta, Klaudia Sońta, Natalia Bogacz, Aleksandra Dąbrowska, Weronika Kowalczyk, Aleksandra Kwiecień, Aleksandra Jagiełło. Opiekun Beata Ciepluch.