Wysokie zwycięstwo Vive Tauronu Kielce w meczu z Wybrzeżem Gdańsk

Dorota Kułaga [email protected]
Niemiecki skrzydłowy Tobias Reichmann błysnął skutecznością - w meczu w Gdańsku rzucił 11 bramek dla Vive Tauronu Kielce. Sławomir Stachura
W poniedziałek wieczorem Vive Tauron wróciło z Francji. W środę rano autokarem jedzie do Warszawy, stamtąd samolotem uda się do Gdańska. O 18 mecz ligowy z Wybrzeżem

Wybrzeże Gdańsk - Vive Tauron Kielce. Relacja live
- zobacz zapis

Wybrzeże Gdańsk - Vive Tauron Kielce 29:40 (20:17)

Wybrzeże: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Żak, Mogielnicki, Jasowicz, Kornecki, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Lijewski, Kondratiuk, Rakowski, Adamski, Abram, Nilsson, Piątek

Vive Tauron: Szmal, Sego - Reichmann 11, Tkaczyk 5 (1), Bielecki 5 (2), Jurecki 4, Jachlewski 3 (1), Strlek 3, Rosiński 3, Zorman 2 (1), Chrapkowski 2, Musa 1, Grabarczyk 1.
Sędziowali: E. Widzów: 6.

Przebieg: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 4:6, 5:6, 5:7, 5:8, 6:8, 6:9, 7:9, 7:10, 8:11, 8:12, 9:12, 9:13, 11:13, 12:13, 12:14, 13:16, 13:17, 14:17, 14:18, 15:18, 15:19, 16:19, 16:20, 17:20; 17:21, 18:21, 18:22, 19:22, 19:23, 20:23, 20:24, 20:26, 21:26, 21:27, 21:28, 21:29, 22:29, 23:30, 23:36, 25:36, 26:38, 27:39, 29:39, 29:40.

Pewne zwycięstwo w 20. kolejce PGNiG Superligi odnieśli podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa.

Buntić, Cupić i Aginagalde odpoczywali

Trener Tałant Dujszebajew oszczędzał Chorwatów - rozgrywającego Denisa Bunticia i skrzydłowego Ivana Cupicia oraz hiszpańskiego obrotowego Jule-na Aginagalde. Nie zagrał także Krzysztof Lijewski, który wraca do formy po poważnej kontuzji odniesionej w styczniu na mistrzostwach świata w Katarze.

O ile w pierwszej połowie mecz był w miarę wyrównany - 14:12 dla Vive Tauronu w 20 minucie, 19:16 w 28, to po przerwie dominacja kielczan była już wyraźna.

Koncert Reichmanna, Rosiński stawia piwo

Był taki fragment spotkania, w którym Vive Tauron rzuciło sześć bramek z rzędu. I od stanu 30:23 doprowadziło do 36:23. W tym czasie skutecznością imponował niemiecki skrzydłowy Tobias Reichmann, który co chwilę pokonywał bramkarzy Wybrzeża (6 goli po przerwie).

- Duża liczba bramek na moim koncie to zasługa całego zespołu. Ktoś bronił, ktoś podawał, dziś ja miałem więcej pozycji rzutowych - mówił po meczu Reichmann.

W protokole zapisał się także Tomasz Rosiński, który zdobył czterdziestą bramkę dla kielczan, ustalając wynik spotkania na 40:29. A za 40. trafienie "Rosa", zgodnie z tradycją, będzie musiał postawić kolegom skrzynkę piwa.
Dzięki tej wygranej Vive Tauron Kielce zapewniło sobie pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. W drugim środowym meczu Azoty Puławy pokonały Śląsk Wrocław 32:25 (16:12).

W sobotę rewanżowy mecz z Montpellier

Mecz z Wybrzeżem kielczanie mają już za sobą, a w sobotę zagrają w Hali Legionów rewanżowy pojedynek 1/8 Ligi Mistrzów z Montpellier HB Agglomeration. Po pierwszym spotkaniu mają czterobramkową zaliczkę (wygrali 29:25). W drugim pojedynku będą chcieli postawić przysłowiową kropkę nad "i" i fetować awans do ćwierćfinału Champions Le-ague. Pojedynek z Montpellier rozpocznie się o godzinie 15.30.