Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ile i co mają radni naszego powiatu włoszczowskiego - zaglądamy władzy do portfeli

Rafał Banaszek [email protected]
Najlepiej zarabiał Zbigniew Matyśkiewicz, najwięcej odłożył Krzysztof Malinowski, najbardziej zadłużony był Jacek Włodarczyk.

Piszemy stanie posiadania pozostałych dwunastu rajców. Dane opieramy na ich oświadczeniach majątkowych, które - zgodnie z prawem - musieli złożyć.

Jacek Włodarczyk
Przewodniczący Rady Powiatu, radny powiatowy pierwszą kadencję. Nie ma żadnych oszczędności. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 165 metrów kwadratowych i wartości 350 tysięcy złotych. Ma też drugi dom o powierzchni 55 metrów kwadratowych, 60-arową działkę z lasem, które to nieruchomości wycenił na 30 tysięcy złotych. Jako nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum w Krasocinie zarobił w ubiegłym roku 65,6 tysiąca złotych, jako radny gminy Krasocin pobrał dodatkowo około 7,4 tysiąca diety. Nie ma samochodu (wartego więcej niż 10 tysięcy złotych). Ma za to sporo zobowiązań finansowych o łącznej wysokości prawie 190 tysięcy złotych, w tym kredyt hipoteczny na budowę domu w kwocie 150 tysięcy.

Jacek Zięba
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, radny czwartą kadencję. Na koncie razem z żoną zgromadził 56 tysięcy złotych. Jest właścicielem domu o powierzchni 110 metrów kwadratowych i wartości 140 tysięcy. Posiada też dwie działki rolne o łącznej powierzchni pół hektara, które wycenił na 17 tysięcy złotych. Jako dyrektor Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku zarobił w minionym roku 79,4 tysiąca złotych brutto, z tytułu diety radnego powiatu otrzymał dodatkowe 10,9 tysiąca złotych. Jeździ 11-letnim fiatem pandą, wartym 10 tysięcy. Nie ma żadnych kredytów w banku.

Krzysztof Malinowski
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, radny trzecią kadencję. Odłożył na koncie ponad 168 tysięcy złotych. Ma mieszkanie w bloku o powierzchni 35,5 metra kwadratowego i wartości 100 tysięcy. Posiada również gospodarstwo rolne o powierzchni 1,7 hektara, wycenione na 20 tysięcy złotych, z którego miał w minionym roku 12 tysięcy przychodu i dochodu. Jest też współwłaścicielem działki z wybudowanym domem o powierzchni 16 arów i wartości 200 tysięcy złotych. Jako zootechnik zarobił 58,4 tysiąca złotych, jako radny powiatu - 8,3 tysiąca. Nie ma samochodu o wartości powyżej 10 tysięcy ani żadnych zobowiązań finansowych.

Renata Łowicka
Radna Rady Powiatu pierwszą kadencję. Nie ma żadnych oszczędności. Posiada na współwłasność dom o powierzchni 133 metrów kwadratowych, o wartości 200 tysięcy złotych. Z innych nieruchomości, których jest współwłaścicielem, wymieniła 19-arową działkę zabudowaną domem, 35-arową łąkę, 40-arowy las, 2 hektary gruntów rolnych. Jako pielęgniarka w szpitalu zarobiła w minionym roku około 33,5 tysiąca złotych, dodatkowo na umowie-zlecenie dorobiła 26,2 tysiące. Nie ma samochodu. Spłaca w bankach dwa kredyty o łącznej wysokości prawie 36 tysięcy.

Dariusz Czechowski
Radny powiatowy drugą kadencję. Nie ma żadnych oszczędności. Posiada na współwłasność małżeńską dom o powierzchni 141 metrów kwadratowych, który wycenił na 450 tysięcy złotych (łącznie z 33-arową działką). Jako były wicestarosta włoszczowski zarobił w zeszłym roku około 102,7 tysiąca złotych brutto. Jeździ hyundaiem z 2010 roku. Nie ma żadnych kredytów w bankach.

Zbigniew Miraś
Radny powiatowy pierwszą kadencję. Ma zerowe konto. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 150 metrów i wartości 150 tysięcy. Posiada też 33-metrowe mieszkanie, wycenione na 80 tysięcy. Jest także współwłaścicielem gospodarstw rolnego o powierzchni prawie 4 hektarów i wartości 60 tysięcy. To gospodarstwo przyniosło mu 6 tysięcy złotych przychodu i dochodu. Jako podinspektor podatkowy w Urzędzie Gminy Radków zarobił w ubiegłym roku 46,7 tysiąca, z dzierżawy gruntu - dodatkowe prawie 10 tysięcy złotych. Jeździ fordem mondeo z 2008 roku o wartości 30 tysięcy. Wziął kredyt w banku na remont budynku mieszkalnego w kwocie ponad 62 tysięcy złotych.

Łukasz Karpiński
Radny powiatowy drugą kadencję. Nie ma oszczędności, domu, mieszkania, gospodarstwa rolnego, ani innej nieruchomości na własność. Jako podinspektor w Urzędzie Gminy Włoszczowa zarobił 26,6 tysiąca złotych, jako radny powiatowy i były członek zarządu - prawie 14 tysięcy, jako sołtys Chotowa - 1,6 tysiąca, z innej działalności - 1,4 tysiąca. Jeździ 17-letnim volkswagenem passatem. Na zakup i remont tego samochodu wziął kredyt w banku w kwocie około 14,6 tysiąca złotych.

Zbigniew Hamera
Radny powiatowy drugą kadencję. Nie ma nic na koncie. Posiada na współwłasność małżeńską dom o powierzchni 126 metrów kwadratowych, wyceniony na 300 tysięcy złotych oraz 15-arową działkę i budynek gospodarczy (wartość - 60 tysięcy). Jako dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych numer 2 we Włoszczowie zarobił około 78 tysięcy złotych, jako radny - 10,9 tysiąca, z Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego otrzymał 1,4 tysiąca. Jeździ kią optima z 2012 roku. Nie ma żadnych kredytów.

Rafał Pacanowski
Radny powiatowy drugą kadencję. Odłożył na koncie 45 tysięcy złotych. Nie ma na własność domu, mieszkania, gospodarstwa, ani innej nieruchomości. Jako nauczyciel historii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 we Włoszczowie zarobił w minionym roku prawie 46 tysięcy, jako radny (były wiceprzewodniczący rady) - 12,5 tysiąca. Nie ma samochodu, ani kredytu.

Mirosław Łapot
Radny powiatowy trzecią kadencję. Odłożył na koncie 12 tysięcy złotych. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 200 metrów kwadratowych, o wartości 250 tysięcy. Posiada też na współwłasność ponad hektarowe gospodarstwo rolne, wycenione na 12 tysięcy oraz 60-metrowy garaż o wartości około 15 tysięcy złotych. Jako kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasocinie zarobił w zeszłym roku 83 tysiące złotych, jako radny i były członek Zarządu Powiatu - dodatkowe 14 tysięcy. Jeździ toyotą avensis z 2010 roku. Nie ma żadnych zobowiązań finansowych.

Dariusz Mietelski
Radny powiatowy drugą kadencję. Posiada 3 tysiące oszczędności. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych i wartości 200 tysięcy złotych. Posiada też mieszkanie (37 metrów), które wycenił na 140 tysięcy. Z innych nieruchomości wymienił 17-arową działkę, zabudowaną wyżej wymienionym domem oraz 9,5-arową działkę budowlaną o wartości 30 tysięcy. Jako sztygar górniczy w zakładzie wapienniczym Lhoist w Bukowie w 2014 roku zarobił 108,6 tysiąca złotych brutto. Dodatkowo, jako radny powiatu otrzymał 11,6 tysiąca diety. Posiada 15-letniego renaulta megane. Wziął w banku kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w wysokości 70 tysięcy złotych.

Zbigniew Matyśkiewicz
Radny powiatowy czwartą kadencję. Zaoszczędził 82 tysiące złotych. Posiada na współwłasność dwa domy: jeden o powierzchni 102 metrów kwadratowych (wartość - 140 tysięcy) i drugi drewniany o powierzchni 97 metrów (około 181 tysięcy). Ma też na współwłasność małżeńską ponad 7-hektarowe gospodarstwo rolne o wartości 50 tysięcy. Miał z niego 4 tysiące złotych dochodu. Jako były starosta włoszczowski zarobił około 150,4 tysiąca złotych, pobrał też odprawę w kwocie prawie 33 tysięcy. Jest współwłaścicielem dwóch samochodów: opla insignia z 2010 roku oraz suzuki grand vitara z 2004 roku. Posiada także 37-letni ciągnik. Nie ma żadnych kredytów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie