Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PTTK Kielce zaprasza na wycieczki po regionie Świętokrzyskim. Najbliższa w niedzielę na powitanie wiosny (WIDEO, zdjęcia)

Krzysztof Krogulec
Klub Górski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kielcach na trasie z Brodów Iłżeckich do Nietuliska.
Klub Górski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kielcach na trasie z Brodów Iłżeckich do Nietuliska. Krzysztof Krogulec
W deszczową sobotę, 15 marca Klub Górski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kielcach ruszył z Brodów Iłżeckich do Nietuliska. Mimo niesprzyjającej pogody, wrażeń nie brakowało. Była to jedna z cotygodniowych - organizowanych sobotę i niedzielę - wycieczek z PTTK Kielce.
Marsz z Brodów Iłżeckich do Nietuliska

Marsz z Brodów Iłżeckich do Nietuliska

W najbliższą niedzielę polecamy wycieczkę na powitanie wiosny z klubem Przygoda. Spotykamy się na kieleckim dworcu PKP o godz.9.40, jedziemy do Tumlina i wędrujemy około 8 kilometrów przez Górę Grodową, Źródło Grodowe, Ćmińsk, kanał bobrzański do muru oporowego w Bobrzy, przy którym utopimy Marzannę, zwiedzimy pozostałości Zakładów Wielkopiecowych, rozpalimy ognisko integracyjne (kiełbaski prosimy przynieść ze sobą), będą też niespodzianki kulinarne i artystyczne.

Do tego samego miejsca można też dojechać rowerem z Klubem Kolarskim KIGARI, zbiórka też w niedzielę, 22 marca ale wcześniej - o godzinie 9 na placu Artystów skąd przez Szczukowice- Brynicę- Porzecze- do Wielkiego Muru Oporowego w Bobrzy.

Tydzień temu było podobnie, ale było więcej deszczu niż słońca. Wsiedliśmy do pociągu i pojechaliśmy do Brodów Iłżeckich. Wycieczkę poprowadził Dariusz Zmorzyński. Trasa liczyła 22 kilometry i wymagała dobrej kondycji fizycznej. W Brodach obejrzeliśmy Zabytkowy Przelew Wodny z 1840 roku i przeszliśmy do pobliskiego Rezerwatu Skały w Krynkach. Potem przez Doły Biskupie i Doły Opacie (Kamieniołom Dolomitów) oraz wąwóz lessowy pod Komornikami do Witulina (Fabryka Tektury Gombrowicza) i na koniec do Nietuliska, gdzie zwiedziliśmy ruiny Starej Walcowni. Brzegiem rzeki Kamiennej doszliśmy do stacji kolejowej Staw Kunowski, skąd pociągiem wróciliśmy do Kielc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie