Wielkie derby za nami! Siarka Tarnobrzeg wygrywa ze Stalą Stalowa Wola 2:1 (zdjęcia)

Redakcja
Grzegorz Lipiec
Za nami wielkie piłkarskie derby Podkarpacia w drugiej lidze. Siarka Tarnobrzeg pokonała na swoim stadionie Stal Stalowa Wola 2:1. Trybuny na obiekcie w Tarnobrzegu wypełniły się kibicami, była także liczna grupa fanów ze Stalowej Woli. Sympatycy obu zespołów prowadzili głośny doping.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 2:1

Zobacz zapis relacji live z meczu Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kamil Jakubowski 15, 1:1 Marcin Truszkowski 79, 2:1 Truszkowski 83.

Siarka: Melon - Stępień, Nadolski (46 Waleńcik), Stefanik, Hodowany, Kukiełka, Tunkiewicz (72 Frankiewicz), Parobczyk (53 Rajevac), Oziębała (90+1 Mandzelowski), Traore, Truszkowski.

Stal: Wietecha - Kantor, Wrona, Bogacz, Kowalski, Mikołajczak, Giel (69 Płonka), Argasiński, Kachniarz (80 Żmuda), Jakubowski, Sekulski.

Żółte kartki: Tunkiewicz, Parobczyk (Siarka), Argasiński, Sekulski, Kantor (Stal). Sędziował Marcin Szrek z Kielc.

Najważniejsze minuty:

5' Szansa w polu karnym przed Łukaszem Nadolskim, ale sędzia odgwizduje spalonego.

15' Gol dla Stali! Faulowany był z boku obok pola karnego Radosław Mikołajczak, przez Karola Hodowanego, sędzia podyktował rzut wolny dla gości. Mocno uderzył z rzutu wolnego Kamil Jakubowski i Artur Melon dał się zaskoczyć, a sędzia wskazał na środek boiska.

18' Świetny strzał z rzutu wolnego Konrada Stępnia i równie efektowna interwencja Tomasza Wietechy, który odbił piłkę na rzut rożny.

29' Strzela sprzed pola karnego Mouhamadou Traore, ale pewna interwencja Wietechy.

30' Po ostrym starciu Radosława Mikołajczaka z Łukaszem Nadolskim ten drugi zakrwawiony opuszcza boisko.

35' Wraca na boisko z zabandażowaną głową Nadolski.

36' Z dystansu huknął Przemysław Oziębała, obok bramki.

44' Sędzia odsyła za linię boczną Nadolskiego, któremu opatrunek nie pomógł, krwawi rozcięta głowa.

45+2' Z dystansu uderzył Tunkiewicz, na posterunku Wietecha.

50' Szansa dla Stali, z pola karnego z powietrza strzela Mikołajczak, ale nad bramką.

54' Rzut wolny dla Siarki,dośrodkowanie Tunkiewicza, groźnie przed bramką Stali, ale Marcin Stefanik nie potrafi z bliska skierować piłki do siatki.

66' Po rzucie rożnym strzela z pola karnego Mariusz Kukiełka, tylko świetnej interwencji Wietechy goście zawdzięczają to, że nie padła bramka.

70' Główkuje z bliska Traore i... trafia w głowę Krystiana Wrony.

79' Gol dla Siarki! Faulowany był na połowie Stali Frankiewicz, to on dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tu urwał się obrońcom gości Truszkowski i głową wpakował piłkę do siatki.

83' Drugi gol dla Siarki! Na listę strzelców wpisuje się ponownie Truszkowski, który po podaniu od Rajevaca strzałem z pola karnego pokonuje Wietechę.

86' Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Kantora, z pola karnego strzela Michał Bogacz i... piłka odbija się od słupka bramki Siarki.