Porażka Effectora w ostatniej kolejce Młodej Ligi siatkarzy

Redakcja
W meczu ostatniej, 26 kolejki Młodej Ligi siatkarze Effectora Kielce przegrali w Nowinach z BBTS Bielsko-Biała 0:3.

Effector Kielce - BBTS Bielsko- Biała 0:3 (21:25, **18:25, 12:25). **

Effector: Fortuna 2, Sobota 13, Spelak 4, W. Orobko 6, A. Orobko 5, Salwerowicz 4, Dzierżyński oraz Piwowarski, Gontarewicz.

Kielczanie już wcześniej stracili szanse na awans do rundy play-off, w której zagra osiem najlepszych drużyn ligi, ale porażka w 62 minuty z drużyną z Bielska-Białej może zaskakiwać. Zwłaszcza w trzecim secie, w którym Effector przegrał do 12.

- Zagraliśmy słabsze spotkanie, popełniliśmy sporo własnych błędów. A goście dobrze zagrywali i to zadecydowało, że pewnie i szybko wygrali mecz - podsumował Adam Swaczyna, trener kieleckiej drużyny.

Kielczanom pozostał do rozegrania jeszcze zaległy mecz z 25 kolejki, który odbędzie się w niedzielę, 22 marca. Effector rozegra go z najsłabszą w lidze AZS Politechniką w Warszawie.

W innych meczach: AZS Politechnika Warszawska - MKS Animex Będzin 2:3, AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz 1:3, Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:1, Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 3:0, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:0, Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 3:2.

1. Transfer Bydgoszcz 25 64 68:19
2. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 58 64:29
3. Lotos Trefl Gdańsk 25 56 62:26
4. Indykpol AZS Olsztyn 26 55 61:31
5. Cerrad Czarni Radom 26 5 461:34
6. Asseco Resovia Rzeszów 26 53 60:38
7. BBTS Bielsko-Biała 26 48 54:35
8. Cuprum Lubin 26 39 50:50