Klasa okręgowa. Lider z Brodów wygrał ... bez gry

Mirosław Rolak [email protected]
Bramkarz Wichra, w meczu w  Kunowie był często w opałach .
Bramkarz Wichra, w meczu w Kunowie był często w opałach .
Kamienna Brody wygrała walkowerem i umocniła sie na pozycji lidera. Pięć bramek padło w meczu w Nowinach, gdzie GKS pokonał rezerwy KSZO

Jedenastka kolejki

Mariusz Manjak(Sparta),- Karol Stalmasiński(Moravia), Mateusz Chlebowski Moravia), Adrian Jankoski (Piast), Michał Grudzień (Nowiny), Piotr Brzoza(Nowiny),Daniel Gładysz(Orlęta), Bartosz Sot(Nidzianka), Mateusz Gajewski (KSZO), Piotr Mazepa (Stal), Konrad Jas (Wicher).

Stal Kunów - Wicher Miedziana Góra 0:0.

Stal: Kania - Ronduda, Rutkowski, Kowalski, Molenda, Dynarek (75. Kaczor), Haraźny, Jałocha (80. Szafirowski), Ostrowski (85. Rynio), Mazepa, Kostrzewa (55. Koterbski).

Wicher: Żak - Budzowski, Socha, D. Piwowarczyk, Dudzik, Krężołek (70. Toporek), Łukasiewicz, Pedryc, Tybinkowski, S. Koza (85. Sadko), Jas.

Inauguracja w Kuinowie wypadła bardzo przyzwoicie. Obydwie drużyny zagrały ofensywnie i przeprowadziły wiele składnych akcji. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego (Kowalski strzelił zbyt słabo i bramkarz gości bez problemów obronił strzał), a goście dwa razy trafili do siatki Stali, ale sędzia w obu przypadkach dopatrzył się spalonego. Bliski szczęścia był Piotr Mazepa, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. -Jestem zadowolony z remisu i postawy drużyny w inauguracyjnym meczu. Szkoda że troche zabrakło skuteczności - powiedział trener Stali, Jarosła wJałocha.

Orlęta Kielce - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 1:0 (0:0)

Bramka: Daniel Gładysz 75.

Orlęta: Żyła - Szyszka, Janicki, Nawara, Pióro, Szczepański (58. Skuza), Kołodziejczyk, Radomski (85. Czerwiński), Ołudek (70. Stochmal), Gładysz, Banyś.

AZS: Dygas - Pawłowski, Bieniek, Buras, Kosiński, Pietras, Łebek, Kubicki, Bujak, Brzozowski (75. Zapalski), Wawer.
Derby Kielc były wyrównanym spotkaniem, a obydwie drużyny miały okazje do zdobycia bramek. Obydwo jednak brakowało skuteczności. W bramce gospodarzy bardzo dobrze spisywał się Żyła, kilka razy ratując z opresji swój zespół. W 75 minucie po rzucie wolnym gospodarze zdobyli zwycięską bramkę.

-Spotkanie było wyrównane, goście też mieli swoje sytuacje. Cieszę sie że udało sie wygrać ten trudny mecz, bo Politechnika po wzmocnieniach jest bardzo wymagającym przciwnikiem - powiedział trener Orląt, Janusz Cieślak.

Star Starachowice - Sparta Dwikozy 0:0.

Star: M. Kiełek - Dobrucki, Senderowski, Sałata, Chodniewicz - Garbala (80. Roman), Szymański (46. Gruszczyński), P. Kiełek, Zięba (46. P. Bies) - Kosztowniak (60. Dudek), Kidoń.

Sparta: M. Manjak - B. Lebida (80. Drożdżal), Borycki, Kaczmarski, Krasoń - M. Lebida (60. Mordka), Koryciński, Dudek (75. K. Lebida), Marzec (70. J. Kiliański) - Strojewski, Cecuła.

-Mecz nie był ładnym widowiskiem, między innymi ze względu na stan boiska. Nasza gra wyglądała gorzej niż w sparingach, popełniliśmy sporo błędów. Remis przyjmujemy z pokorą - powiedział Zdzisław Spadło, trener Staru.

Zenit Chmielnik - Nidzianka Bieliny 1:3 (0:2).

Bramki: Marcin Snoch 85 - Bartosz Sot 29, 78, Mateusz Gałka 34.

Zenit: Zając - Karyś, Szczukiewicz, Radomski, Frankiewicz (80. Szczygielski), Kmiecik, Stępień (56. Kołdras), Bracisiewicz, Salwa (62. Gmyr), Snoch, K. Ślusarczyk (70. Kwiecień).

Nidzianka:: Woźniak - Maciejski, Boleń, Pindral, Satro, P. Gawęcki (86. Rzepka), Staniec, Buras (89. D. Gawęcki), Gałka (66. B. Gawęcki), Brożyna (58. Borycki ), Sot.

-Rozegraliśmy bardzo słaby mecz i Nidzianka zasłużenie wygrała. Wprawdzie w pierwszej połowie mielisy kilka okazji, ale nie udało ich sie wykorzystać. Goście oddali w tej części gry dwa celne strzały na naszą bramkę i mieli dwa gole. Odnoszę wrażenie że mój zespół jeszcze się "nie rozbudził" po przerwie zimowej - powiedzial trener Zenitu, Piotr Idzik.

Astra Piekoszów - Moravia Morawica 0:4 (0:1)

Bramki: Wojciech Młynarczyk 35, Łukasz Zawadzki 55, Mateusz Chlebowski 82, 85.

Astra: Dobrowolski - Mularczyk, K. Majka, Biesaga (60. Jarząb), Malarczyk - Jaroszenko, M. Majka, P. Majchrzyk, K. Majchrzyk (80. Snochowski) - Brożek (70. Kotwica), Wijas.

Moravia: P.Kubicki - Wójcik, Stalmasiński, Gilewski, M. Zawadzki - Kuzincow, Osman, K. Kubicki, Ł. Zawadzki - W. Młynarczyk (75. Kita), Pierzak (75. Chlebowski).

-Cieszy zwycięstwo, bo żeby awansować, trzeba wygrywać. Do przerwy strzeliliśmy jednego gola, po przerwie podwyższyliśmy na 2:0 i wtedy gospodarze przestali grać. Nasza przewaga była już wyraźna. Bardzo dobrą zmianę dał Mateusz Chlebowski, który wszedł w 75 minucie i zdobył dwie bramki - mówił Marek Bęben, trener Moravii.

Sławomir Wojtasiński, trener Wichra Miedziana Góra :

- Z inauguracji rundy wiosennej jestem zadowolony. To był bardzo ciężki mecz i cieszę się że udało nam się wywalczyć jeden cenny punkt z tak wymagajacym przeciwnikiem jakim jest Stal Kunów. Ten wynik cieszy tym bardziej że jesteśmy w nie najlepszej sytuacji kadrowej. Myślę że remis jest sprawiedliwym wynikiem. Obydwie drużyny miały okazje do zdobycie bramek. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a nam sędzia nie uznał dwóch bramek.

GKS Nowiny - KSZO 1929 II Ostrowiec 4:1 (4:1)

Bramki: Michał Grudzień 3, Dominik Szewczyk 16, Kamil Blicharski 28, Piotr Brzoza 40 - Konrad Wójtowicz 34.

Nowiny: Kwiecień - Brzoza, Ślefarski, Cichoń, Gągorowski, Szewczyk (85. Paździor), Góral (90. M. Blicharski), Pamintasu, Stawiak, K. Blicharski (69. Kasprzyk), Grudzień (80. S. Blicharski).

KSZO 1929 II: Dwojak - Szczygieł (46. Machel), Kijanka, Fulara, Skalski, Wójtowicz, Gajewski (86. Mularski), Sulima, Krzemiński (67. Michałowski), Gardynik, Góral (76. Kisiel).

Gospodarze bardzo pomyślnie zainaugurowali rundę wiosenną, a goście nie zasłużyli na tak wysoka porażkę (gracze z Ostrowca dwa razy trafiali w poprzeczkę i nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bram karzem). Ozdobą meczu była bramka zdobyta przez Dominika Szewczyka, który popisał sie uderzeniem z dystansu.

-Inauguracja była dla nas bardzo udana. Szczególnie dobrze wyglądała nasza gra w pierwszej połowie - powiedział trener Nowin, Przemysław Cichoń.

Piast Stopnica - Koprzywianka Koprzywnica 2:1 (1:0)

Brmki:Andrzej Segda 24, Paweł Rajca 55 - Łukasz Pyszczek 70.

Piast: Piotrowski - Prusiewicz (88. Malec), Pławski, Jankowski, Rogoziński - Drzazga (70. Skałbania), Nowak, Cichoń (46. Paweł Rajca), Guła - Segda (56. Jabłoński), Piotr Rajca. .

Koprzywianka: Grdeń - Piątkowski, Kołek, K. Pyszczek, Jarosz (60. Witkowski) - Kruczek, Gawroński, Kuranty, Pawlik (60. Nasternak) - Bryła, Ł. Pyszczek.

- Zagraliśmy dobre spotkanie, prowadziliśmy 2:0 i nie daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwa powiedział Grzegorz Tomecki, trener Piasta.
-To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Może z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na porażkę, ale wygrywa ten, kto strzela gole - skomentował mecz Jacek Kuranty, trener Koprzywianki.

Kamienna Brody -LZS Samborzec 3:0 (walkower),

-Goście przyjechali na to spotkanie, ale nie mieli podbitych kart zdrowia. I w ogóle nie wyszli na mecz. Otrzymaliśmy punkty walkowerem, a między sobą rozegraliśmy grę wewnętrzną - powiedział Adrian Sobczyński, trener Kamiennej
Dla jego podopiecznych była to szesnasta wygrana z rzędu, jesienią wygrali 15 pojedynków.

Najlepsi strzelcy:: 19- Łukasz Pyszczek (Koprzywianka),14 - Grzegorz Tobiszewski (Kamienna), 12 - MBartosz Sot (Nidzianka), Piotr rajca (Piast), 11 - Michał Hołody (KSZO 1929 II).

W następnej kolejce, 28-29.03: Star - Wicher, Nowiny -Stal, Moravia -Sparta, KSZO 1929 II - Kamienna, Nidzianka - Orlęta, Politechnika - Astra,Koprzywianka - Zenit, Samborzec - Piast.