SPR Chrobry Głogów - Vive Tauron Kielce 18:36

/dor/
Chorwacki skrzydłowy Ivan Cupić rzucił 8 bramek dla Vive Tauronu w meczu w Głogowie. Fot. Sławomir Stachura
W 21. kolejce PGNiG Superligi piłkarze Vive Tauronu Kielce pokonali Chrobrego Głogów 36:18

ZOBACZ JAK RELACJONOWALIŚMY MECZ NA ŻYWO

Chrobry Głogów - Vive Tauron Kielce 18:36 (10:16)

Vive Tauron: Sego (7 obron), Szmal (9 obron) - Cupić 8, Aginagalde 7 (1), Strlek 6, Bielecki 5 (1), Jurecki 3, Tkaczyk 3, Musa 2, Grabarczyk 1, Rosiński 1, Reichmann

Bramki dla Chrobrego zdobyli: Biegaj 6, Babicz 6 (4), Gujski 3, Mochocki 1, Witkowski 1, Kubała 1.
Przebieg: 0:1, 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 3:9, 4:9, 4:10, 6:10, 6:11, 8:11, 8:12, 9:12, 9:13, 9:15, 10:15, 10:16; 10:18, 11:18, 11:19, 12:19, 12:20, 12:24, 13:24, 13:25, 14:25, 14:26, 14:28, 14:29, 14:30, 14:32, 15:32, 15:33, 17:33, 17:34, 18:34, 18:36.

Vive Tauron, zgodnie z przewidywaniami, nie miało problemu z wygraniem przedostatniego meczu rundy zasadniczej w PGNiG Superlidze.

Kielczanie pojechali do Głogowa bez Krzysztofa Lijewskiego, który wraca do pełnej dyspozycji po poważnej kontuzji, narzekających na drobne urazy Urosa Zormana i Piotra Chrapkow-skiego. Wolne dostali skrzydłowy Mateusz Jachlewski i rozgrywający Denis Buntić, który ostatnio jest w wysokiej formie. Dodajmy, że jego efektowna "wkrętka" z rewanżowego meczu 1/8 Ligi Mistrzów z Montpellier HB, znalazła się wśród pięciu najładniejszych bramek tej fazy rozgrywek.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. W 11 minucie po dwóch kolejnych bramkach Michała Jureckiego było 9:3. W 21 minucie po starciu z jednym z zawodników gospodarzy groźnie na parkiet upadł Tobias Reichmann i zszedł z parkietu, trzymając się za łokieć. Ostatnie trafienie przed przerwą zapisał na swoim koncie Ivan Cupić i kielczanie prowadzili 16:10.

W drugiej połowie w bramce Vive Tauronu pojawił się Sławomir Szmal, który zastąpił Marina Sego. Przewaga kieleckiej drużyny rosła z minuty na minutę. W 40 minucie po dwóch z rzędu trafieniach Manuela Strleka było już 24:12, a w 45 po bramce Grzegorza Tkaczyka było 29:14. Ostatecznie kielczanie zwyciężyli 36:18 i była to ich 21. wygrana w tegorocznych rozgrywkach PGNiG Superligi.
Mistrz Polski już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej - jest zdecydowanym liderem z kompletem punktów.

W ostatniej kolejce Vive Tauron zagra z Zagłębiem Lubin. Mecz odbędzie się w sobotę w Hali Legionów w Kielcach, rozpocznie się o godzinie 16.