MIstrz Polski ze Zwolenia! Dawid Kacperski wygrał dwubój strażacki

/pok/
Dawid Kacperski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce zawodników w "hakówce" Piotr Kutkowski
Dawid Kacperski reprezentujący Mazowsze oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu został halowym mistrzem Polski w dwuboju pożarniczym. To jego największy sukces.

XV Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym odbyły się w dniach 19-20 marca 2015 roku w Toruniu i Grudziądzu. Do rywalizacji przystąpiło 105 strażaków - najlepszych polskich zawodników.
Pierwszego dnia rozegrano konkurencję - pożarniczy tor przeszkód 100 m na bieżni tartanowej w hali sportowej w Grudziądzu. Drugiego dnia odbyły się zawody we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni, rozgrywane na krytym obiekcie w Toruniu. Zwycięzcę wyłonił najlepszy łączny czas obydwu konkurencji. Został nim Dawid Kacperski.
Mistrz Polski ma 28 lat, do straży pożarnej trafił w 2006 roku, pełniąc zastępczą służbę wojskową. Potem został już zawodowcem, pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu. Nigdy wcześniej nie uprawiał wyczynowego sportu, ale sport zawsze lubił. Gdy został strażakiem, zaczął intensywne treningi. Od lat jest jednym z najlepszych w Polsce zawodników w "hakówce", - tak potocznie nazywa się ta dyscyplina strażackiego sportu. "Hakówka", bo używana do wspinania drabina ma swoich końcach haki. Zawodnicy po przebiegnięciu z nią dystansu 32,25 metra zahaczają ją na oknie ściany, wspinają się, potem przerzucają na okno na drugim piętrze, by zakończyć konkurencję na piętrze trzecim.
Dawidowi Kacperskiemu na mistrzowskich dla niego zawodach zajęło to 15,06 sekundy.