Wygrana KSZO Ostrowiec z Viretem Zawiercie. Utrzymanie już pewne

Rafał Soboń
Przed sobotnim spotkaniem ostrowczanie mieli trzy punkty przewagi nad Viretem i jechali na Śląsk z chęcią jej powiększenia. Plan zrealizowali w 100% zapewniając sobie utrzymanie w I lidze na cztery kolejki przed końcem rozgrywek.

Viret CMC Zawiercie - KSZO Ostrowiec 30:35 (14:19)

KSZO: Drabik, Piątkowski - Kożeniewski 2, Mroczek 1, Fugiel 3, Jamioł 4, Afanasjev 5, Świeca 1, T. Pomiankiewicz 8, Biskup 4, Wojkowski 3, Kalita 4.

Podopieczni Aleksandra Malinowskiego od początku spotkania wypracowali sobie trzybramkową przewagę, którą konsekwentnie utrzymywała na przestrzeni całego meczu. Konsekwentna gra sprawiła, że na przerwę KSZO schodził z zaliczką pięciu bramek. Na dziesięć minut przed końcem meczu, gospodarze odrobili część strat, jednak nie byli w tanie zagrozić KSZO, który w końcówce ponownie szarpnął i wygrał 35:30.