Polska zremisowała z Irlandią 1:1 po golu straconym w doliczonym czasie

(SAW)
123RF
W meczu eliminacji mistrzostw Europy 2016 roku we Francji, Polska zremisowała w Dublinie z Irlandią 1:1. Bramkę straciła już w doliczonym czasie.

Irlandia - Polska 1:1 (1:0)

Bramki: 0:1 Sławomir Peszko 26, 1:1 Shane Long 90+1

Irlandia: Given - Coleman, O'Shea, Wilson, Brady - Hoolahan, Whelan, McCarthy, McGeady (68. McClean - Keane, Walters.

Polska: Fabiański -Olkowski, Szukała, Glik, Wawrzyniak -Jodłowiec, Krychowiak, Rybus, Peszko - Milik - Lewandowski

Kartki: żółte: O'Shea, Hoolahan, Coleman, Wilson, McCarthy (Szkocja), Glik, Szukała, Peszko (Polska). Sędziował: Jonas Eriksson (Szwecja). Widzew: 51 000.

Każdy chciał wygrać

Od pierwszych minut obydwie drużyny grały otwarty futbol i widać, że zależy im na zwycięstwie, gdyż swoje mecze wygrali wcześniej Niemcy i Szkoci. Sporo było walki zwłaszcza w środku boiska, ale bramkowych okazji na początku, jak na lekarstwo.

Pierwszą dobrą okazję Polacy mieli w 20 minucie po stałym fragmencie gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Rybus, główkował wchodzący na piłkę Grzegorz Krychowiak, ale uderzenie było niecelne.

Gol Peszki

W 26 minucie "biało-czerwoni" niesieni dopingiem tysięcy kibiców zdobyli prowadzenie. A gola strzelił Sławomir Peszko, który zagrał w reprezentacji po raz pierwszy od maja ubiegłego roku i jego wyjście w podstawowym składzie budziło kontrowersje. Ale trener Adam Nawałka wiedział co robi i Peszko odpłacił się pięknym golem uderzając w boczną siatkę po wejściu w pole karne z prawej strony. To był jego drugi gol w 30 meczu w kadrze.

Po stracie bramki Irlandczycy jeszcze odważniej, w 43 minucie dobrą okazję miał Aiden McGeady, uderzał techniczne, ale na szczęście niecelnie.

Frontalny atak gospodarzy

Po zmianie stron Irlandczycy od razu ruszyli do ataku i zepchnęli Polaków do defensywy. W 51 minucie dopisało nam szczęście, gdyż piłka po dośrodkowaniu McGeady’ego odbiła się od głowy jednego z obrońców i trafiła w słupek bramki Łukasza Fabiańskiego. W 72 minucie znów mieliśmy szczęście, gdyż po strzale z bliska Robbie Keane’a interweniował ofiarnie Fabiański i znów był słupek.

Remis w doliczonym czasie

Ostatnie minuty były bardzo nerwowe, Irlandczycy za wszelką cenę chcieli doprowadzić choćby do remisu i w końcu im się udało. W pierwszej minucie doliczonego czasu wprowadzony na boisko wcześniej na boisko Shane Long po rzucie rożnym wykorzystał zamieszanie pod bramką Fabiańskiego i strzelił obok niego.

Biało-czerwoni pozostali liderem grupy, ale na punkt zbliżyli się Niemcy i Szkoci. Irlandczycy też zachowali szanse awansu.
Grupa D

Irlandia - Polska 1:1 (0:1), Shane Long 90+1 - Peszko 26, Gruzja - Niemcy 0:2 (0:2), Reus 39, Müller 44, Szkocja - Gibraltar 6:1 (4:1), Maloney 18 i 34 z karnych, Fletcher 29, 77 i 90, Naismith 39 - Casciaro 19.

1. Polska 5 11 16-3
2. Niemcy 5 10 9-4
3. Szkocja 5 10 11-5
4. Irlandia 5 8 11:4
5. Gruzja 5 3 4-9
5. Gibraltar 5 0 1-27

Następne mecze, 13.06: Irlandia - Szkocja (godzina 18) , Polska - Gruzja (18), Gibraltar - Niemcy (20.45).