Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeskie szkoły dobrze uczą zawodowców

Klaudia Tajs [email protected]
Maciej Karasiński, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy (z lewej), przyjmował uwagi dotyczące pierwszej edycji projektu.
Maciej Karasiński, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy (z lewej), przyjmował uwagi dotyczące pierwszej edycji projektu. Klaudia Tajs
Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy pochwalił szkoły zawodowe z Tarnobrzega i powiatu za udział w unijnym projekcie.

Szkolnictwo zawodowe i udział placówek oświatowych w II edycji projektu "Podkarpacie stawia na zawodowców" było tematem roboczego spotkania zorganizowanego w tarnobrzeskim magistracie.
O niedociągnięciach pierwszej edycji projektu, która w szkołach naszego regionu realizowana jest od 2012 roku i potrwa do końca tego roku, mówili dyrektorzy szkół zawodowych z miasta i powiatu tarnobrzeskiego, Krzysztof Pitra, tarnobrzeski wicestarosta, Józef Motyka, wiceprezydent miasta oraz Maciej Karasiński, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który był liderem unijnego projektu.

- Projekt będzie kontynuowany, dlatego konsultujemy się z dyrektorami szkół i samorządowcami, aby wycelować w ogłaszane konkursy, bo pieniędzy na szkolnictwo zawodowe będzie dużo - zapowiedział Maciej Karasiński. - Na wsparcie mogą liczyć te kierunki, które korespondują z lokalnym rynkiem pracy, dlatego zależy nam na nawiązaniu współpracy z pracodawcami.
Tego typu spotkania to także okazja do wysłuchania uwag i przeanalizowania niedociągnięć, jakie uczestnicy zaobserwowali podczas pierwszej edycji projektu.
- Już pewne wskazania mamy - nie krył wicedyrektor Karasiński. - W obszarze szkół zawodowych konieczne jest dodatkowe doposażenie miejsc egzaminów zawodowych. Nie wszędzie te miejsca są przygotowane.

Placówką, która bierze udział w projekcie jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Tarnobrzegu. Do projektu włączono technikum żywienia, technikum spedycji i logistyki, technikum ekonomiczne oraz technikum architektury krajobrazu.
Dyrektor szkoły Marek Szczytyński przyznaje, że projekt to dodatkowe możliwości dla kadry, jak i samych uczniów.

- Skorzystaliśmy na wyposażeniu sal, w projektory i komputery, które pozwalają na lepszą organizację zajęć - wyliczył dyrektor. - Ta pomoc zwiększyła efektywność pracy naszych nauczycieli i pozwoliła na praktyki i staże dla uczniów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie