Bogdan Dziuba został wicemistrzem Europy

/ARKA/
Bogdan Dziuba wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy weteranów.
Bogdan Dziuba wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy weteranów. Arkadiusz Kielar
Reprezentant Stalowowolskiego Klubu Biegacza, Bogdan Dziuba, wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy weteranów w rywalizacji na 5 kilometrów w crossie. W kategorii M-40, czyli wśród zawodników w wieku od 40 do 45 lat.

W Toruniu Bogdan Dziuba uzyskał czas 13.36 i przegrał tylko z innym reprezentantem Polski, Radosławem Dudyczem z KS Team Run Gdańsk (13.25). Jak informowaliśmy, Dziuba w halowych mistrzostwach Europy weteranów w Toruniu wywalczył wcześniej brązowy medal w swojej kategorii wiekowej w biegu na 3000 metrów.

W crossie na 5 kilometrów startował także z reprezentantów SKB Piotr Rochowski, który zajął 27 miejsce w kategorii M-50, z czasem 18.42, a najlepszy był Irlandczyk Michael Traynor - 13.48.

W biegu na 1500 metrów w halowych mistrzostwach Polski weteranów wystartował Robert Fila. Reprezentant Stalowowolskiego Klubu Biegacza zajął w kategorii M-35 dziesiątą pozycję z czasem 4.31,59, a złoty medal wywalczył Hiszpan Roberto Sotomayor - 4,01,83.

W mistrzostwach Europy weteranów startowało wielu znanych zawodników, między innymi Robert Maćkowiak, Sebastian Chmara, Łotysz Dainis Kula, komentator sportowy Przemysław Babiarz. Medale zawodnikom wręczała Irena Szewińska. Startował też... 105-letni Stanisław Kowalski. W rywalizacji weteranów pokazała się z bardzo dobrej strony była zawodniczka Stali Stalowa Wola Genowefa Patla, która w rzucie oszczepem w kategorii W-50 zdobyła złoty medal i pobiła rekord świata weteranów z rezultatem 45,27.