KSZO zakończył sezon w Młodej Lidze (WIDEO, zdjęcia)

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Ostrowiecki zespół dzięki przełożeniu spotkań, zakończył już rozgrywki w Młodej Lidze Kobiet. Sportowo zawodniczki z pewnością sporo zyskały, grając jednak głównie dziewczętami z rocznika 1998 nie uniknęły serii porażek i zajęły ostatecznie ostatnie miejsce.
Młoda Liga: KSZO Ostrowiec - PTPS SAF-Holland Piła

Młoda Liga: KSZO Ostrowiec - PTPS SAF-Holland Piła 0:3

W piątek 27 marca Turon Banimenx Dąbrowa Górnicza pokonał KSZO Ostrowiec 3:0 (25:14, 25:14, 25:23). Pomarańczowo-czarne równorzędną walkę toczyły tylko w ostatnim secie. - Bardziej zależało mi na mentalnym zwycięstwie, żeby w głowach nie zostały te porażki. Nie mając nic do stracenia, skupiliśmy się na ogrywaniu zawodniczek, które kiedyś powinny stanowić o obliczu zespołu - czy to w Młodej Lidze, czy seniorskiego - skomentował trener Wojciech Gawron. W niedzielę we własnej hali KSZO podejmował Naftę Piła. W pierwszym secie to rywalki wypracowały sobie przewagę (2:6, 6:11), którą z mozołem próbowały odrobić gospodynie (13:16, 20:23), jednak sztuka ta nie udała się. Rywalki, które w swoich szeregach miały znacznie bardziej doświadczone zawodniczki wyraźnie odstawały poziomem zaawansowania. W drugiej odsłonie Nafta zaczęła z Adrianną Kukulską na zagrywce, której as serwisowy dał prowadzenie gości 6:0. Po chwili przewaga wynosiła już dziesięć punktów 19:9, a młode ostrowczanki uległy ostatecznie do 17. W trzecim secie przy stanie 13:7 trener Wojciech Gawron miał już wykorzystane oba czasy, i w zasadzie brak argumentów do odwrócenia losów spotkania, a pilanki konsekwentnie kontynuowały marsz po trzy punkty. W ostatnim secie tego sezonu siatkarki KSZO ugrały zaledwie jedenaście punktów.

Turon Banimenx Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:14, 25:14, 25:23)
KSZO: Turek, Mazur, Dymanowska, Urbańska, Pietrzyńska, Nowak, Semeniuk (libero) oraz, Piotrowska, Kowalska, Okoń (libero).

KSZO Ostrowiec - PTPS SAF-Holland Piła 0:3 (20:25, 17:25, 11:25)

Tabela - Grupa 7-12
1. Budowlani Łódź 10 22 24:10
2. Pałac Bydgoszcz 8 19 22:8
3. Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza 8 16 18:11
4. BKS Aluprof Bielsko-Biała 8 8 10:18