SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonał Rosyjski TMK Tagmet Tangerod 3:1

Damian SZPAK
Li Qian znów błysnęła wielką formą.
Li Qian znów błysnęła wielką formą. Grzegorz Lipiec
W rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonał Rosyjski TMK Tagmet Tangerod 3:1.

Wyniki gier: Li Qian - Anna Blazko 3:0 (11:6, 11:3, 11:3), Natlia Partyka - Walentina Sabitowa 2:3 (8:11, 10:12, 11:5, 11:8, 9:11), Han Ying - Olga Baranowa 3:0 (11:7, 11:8, 12:10), Li Qian - Walentina Sabitowa 3:0 (11:2, 11:5, 11:2).

Rewanżowy mecz półfinału Pucharu ETTU miał bardzo ładną oprawę, były humny, występy artystyczne oraz efektowna prezentacja zawodniczek.

Awans formalnością

Półfinałowy rewanż wydawał się być formalnością, bowiem pierwsze spotkanie nasz zespół wygrał w Rosji 3:0 tracąc zaledwie seta, więc by awans do finału stał się faktem mistrzynie Polski musiały wygrać dwie partie. Li Qian, która jakopierwsza podeszła do stołu potrzebowała na to 12 minut.

Partyka zawiodła

Znacznie ciekawiej było w drugiej grze. Już pierwszy set pokazał, że tu walka będzie szła na całego. Przy stanie 2:4 Natalia Partyka z taką siłą “ścięła" piłeczkę, że trzeba było ją po tym uderzeniu wymienić. W kolejnym secie zawodniczki poprosiły o następną piłeczkę bo i ta poprzednia nie wytrzymała ich uderzeń.

Liczna ponad półtysięczna rzesza kibiców przeżyła podczas tego pojedynku sporo emocji. Partyka przegrała dwa pierwsze sety by w kolejnych dwóch być górą. W decydującej partii Partyka zawioda, wygrywała 7:1 by przegrać 9:11. Kibice byli zawiedzeni.

Dokończyły dzieła

Kolejne pojedynki wygrały już Han Ying oraz ponownie Li Qian przypieczętowując awans.
Drugi finalista wyłoniony zostanie w piątkowe popołudnie, kiedy to we Francji TT Metz zmierzy się z Hiszpańskim UCAM Cartagena. Pierwszy mecz rozegrany w Hiszpanii zakończył się wygrają ekipy z Metz 3:0, która jest zdecydowanym faworytem do awansu. W finale Pucharu ETTU rozegrane zostaną dwa mecze, pierwszy odbędzie się w połowie, a drugi pod koniec maja.

Wracają do ekstraklasy

Już w poświąteczną środę drużyna SPAR-Zamku meczem z Mago Wanzl Nadarzyn zakończy rundę zasadniczą rozgrywek ekstraklasy.

Spotkanie to rozegrane zostanie w małej sali hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu i rozpocznie się o godzinie 17. Później nastąpi ponad miesięczna przerwa.