KSZO ograł w dwumeczu Naftę Piła (zdjęcia)

Rafał Soboń
Ostrowczanki wygrały w środę z Naftą Piła 3:1 i tym samym wygrały dwumecz o lepsze rozstawienie przed grą o miejsca 5-12. W kolejnym etapie rozgrywek zmierzą się z Tauronem Dąbrowa Górnicza
KSZO Ostrowiec - Nafta Piła 3:1

KSZO Ostrowiec - PGNiG Nafta Piła 3:1 (21:25, 25:18, 25:9, 25:14)

KSZO: Brojek 14, Tobiasz 6, Kuligowska 14, Grzelak 1, Ganszczyk 16, Godfrey 9, Nowakowska (libero) oraz Bawoł 8, Stefańska.

Nafta: Wawrzyniak 10, Konieczna 1, Krawulska 10, Raczyńska 10, Jarmoc 8, Milović 4, Pauliukouskaya (libero) oraz Archangielska, Sobczak 5.

Sędziowie: Marcin Weiner (Mysłowice) i Janusz Cyran (Bielsko-Biała). Widzów: 600. MVP: Kamila Ganszczyk (KSZO)

Przebieg: I set: 1:0, 3:5, 5:8, 8:12, 9:16, 10:18, 15:23, 21:25. II set: 1:0, 5:5, 8:7, 13:9, 14:14, 16:14, 20:16, 25:18. III set: 1:0, 3:4, 8:5, 10:5, 16:8, 20:8, 24:9, 25:9. IV set: 1:0, 4:4, 8:6, 12:8, 16:11, 18:12, 22:14, 25:14.

Siatkarki KSZO dobrze weszły w spotkanie, jednak rywalki szybko się zmobilizowały i na pierwszej przerwie technicznej miały już trzy oczka przewagi nad gospodyniami (5:8). Ostrowczanki próbowały gonić wynik, jednak sytuacje na boisku ciągle kontrolował zespół Nafty. Na drugiej przerwie technicznej przewaga gości wynosiła już siedem punktów (9:16) i choć do końca seta ostrowczanki próbowały zmniejszyć przewagę Nafta wygrała do 21, choć końcówkę ekipa KSZO miała rewelacyjną.

Drugi set od początku był bardzo wyrównany. Nafta walczyła jak mogła i mimo wielu błędów doprowadziła do remisu po 14. Końcówkę zdecydowanie lepiej wytrzymały pomarańczowo - czarne i rozstrzygnęły tę partie na swoją korzyść 25:18 po skutecznym ataku Joanny Kuligowskiej. Trzeci set tylko początkowo był wyrównany.

Na pierwszą przerwę techniczną po dwóch punktowych zagrywkach Sophie Godfrey w lepszej sytuacji schodziły ostrowczanki (8:5). Przewaga gospodyń zwiększała się coraz bardziej, ostatni punkt (25:9) został ostrowczankom oddany praktycznie za darmo, gdyż piłkę na aut z zagrywki posłała Marija Milović. Czwartą partię sprytną kiwką zakończyła Kamila Ganszczyk, która odebrała też statuetkę MVP.