Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce wygrali z MMTS Kwidzyn (WIDEO, zdjęcia)

Dorota Kułaga [email protected]
Karol Bielecki (z prawej) w środowym meczu z MMTS Kwidzyn rzucił trzy bramki dla zespołu Vive Tauron Kielce. Mistrz Polski pewnie wygrał to spotkanie w Hali Legionów 38:26. Sławomir Stachura
Vive Tauron Kielce pokonało MMTS Kwidzyn w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi 38:26. Po tym pojedynku było wielkanocne spotkanie z zawodnikami
Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn

Po meczu odbyło się spotkanie wielkanocne. Pokarmy poświęcił ksiądz Krzysztof Banasik, duszpasterz sportowców.

Sławomir Stachura

(fot. Sławomir Stachura)

Zapis meczu

Vive Tauron Kielce- MMTS Kwidzyn 38:26 (19:13)

Vive Tauron: Sego (1-30 min, 7 obron), Szmal (31 - 60 min. - 9 obron) - Aginagalde 6 (1), Buntić 4 (1), Jachlewski 4, Bielecki 3 (1), Strlek 3, Musa 3, Tkaczyk 3 (1), Zorman 3, Rosiński 3, Jurecki 2, Chrapkowski 2, Cupić 2 (1).

MMTS: Kiepulski (6 obron), Kochański (1 obrona) - Łangowski 6, Jędrzejewski 4, Peret 3, Zadura 3, Nogowski 3, Sadowski 2, Pilitowski 2, Rosiak 1, Seroka 1 (1), Mroczkowski 1, Kryszeń, Szczepański, Klinger.
Sędziowali: Jacek Moskalczyk (Żarówka), Marcin Pazdro (Mielec). Kary: Vive Tauron: 2 minuty (Jurecki), MMTS: 6 minut (Kruszeń, Zadura, Jędrzejewski). Widzów: 1500.

Przebieg: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 5:5, 6:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 8:8, 9:8, 10:8, 11:8, 12:8, 13:8, 13:9, 14:9, 14:10, 15:10, 15:11, 16:11, 16:12, 17:12, 17:13, 18:13, 19:13; 20:13, 23:13, 23:14, 24:14, 24:15, 24:17, 25:17, 26:17, 26:18, 27:18, 27:29, 28:19, 29:20, 29:21, 30:21, 30:22, 31:22, 32:22, 33:22, 33:23, 34:23, 35:23, 36:23, 37:25, 38:25, 38:26.

Vive Tauron Kielce pewnie wygrało wczoraj z MMTS Kwidzyn 38:26 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off PGNiG Superligi.

W 8 minucie wszystko wróciło do normy

Początek spotkania był jednak zaskakujący. Do siódmej minuty prowadzili goście - najwyżej dwoma bramkami. Do pierwszego remisu doprowadził Denis Buntić, rzucając bramkę na 5:5. W ósmej minucie pierwsze trafienie na swoim koncie zapisał Ivan Cupić i było 6:5 dla Vive Tauronu. Od tego czasu mistrz Polski z minuty na minutę powiększał swoją przewagę. W 25 minucie po bramce Tomasza Rosińskiego prowadził 16:11. Pierwszą połowę kiel-czanie wygrali z zaliczką sześciu bramek. W tej części gry kilka błędnych decyzji podjęli sędziowie, po niektórych trener Tałant Dujszebajew i kieleccy zawodnicy z niedowierzaniem łapali się za głowy.

Teraz święta, a 11 kwietnia mecz w Skopje

W drugiej połowie kielczanie zdobyli kilka efektownych bramek z kontrataków (Mateusz Jachlewski) i wygrali pewnie pierwszy mecz z MMTS.
Drugie spotkanie 1/4 play-off odbędzie się w poniedziałek, 13 kwietnia, na wyjeździe. Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do dwóch zwyciestw. Ewentualne trzecie spotkanie w Kielcach zaplanowane jest na 22 kwietnia. Wcześniej, bo w sobotę, 11 kwietnia, podopieczni trenera Tałanta Duj-szebajewa zagrają z Vardarem w Skopje w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Po meczu było spotkanie wielkanocne

Po meczu odbyło się spotkanie wielkanocne, w którym uczestniczyli kibice, zawodnicy, trenerzy i działacze. Pokarmy poświęcił ksiądz Krzysztof Banasik, duszpasterz kieleckich sportowców.