Srebrny medal Kacpra Stępniaka w Portugalii

(SAW)
Na zdjęciu Kacper Stępniak (od lewej) i  Tomasz Żmiejko – trener Korony Swim Kielce.
Na zdjęciu Kacper Stępniak (od lewej) i Tomasz Żmiejko – trener Korony Swim Kielce.
Kacper Stępniak - zawodnik Korony Swim Kielce - z powodzeniem zadebiutował w pływackim wielomeczu juniorów, rozegranym w miejscowości Oeiras w Portugalii. Z zawodów przywiózł srebrny medal, który wywalczył wraz z kolegami z reprezentacji w konkurencji 4x100 m stylem dowolnym.

W Oeiras rozegrano wielomecz juniorów. Oprócz reprezentacji naszego kraju o medale walczyli zawodnicy z Brazylii, Bułgarii, Cypru, Grecji, Izraela, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Portugalii, Ukrainy.

Srebrny medal - to efekt udanego występu zawodnika Korony-Swim Kielce Kacpra Stępniaka oraz pozostałych naszych zawodników w sztafecie - Antoniego Kałużyńskiego, Szymona Pytlarczyka i Kacpera Stokowskiego w konkurencji 4x100 m stylem dowolnym podczas wielomeczu juniorów. Polacy przepłynęli ten dystans w czasie 3:31,10 i przegrali jedynie z Izraelem.

Podopieczny Tomasza Żmiejki uzyskał świetny wynik również w starcie na 100 m stylem motylkowym. Dystans pokonał w czasie 56,57 sek. i poprawił tym samym rekord okręgu świętokrzyskiego w kategorii juniorów 16-letnich. Jednocześnie to najlepszy rezultat na tym dystansie w tym roku w Polsce, w kategorii 15 i 16-latków.

W klasyfikacji drużynowej (zarówno w kategorii mężczyzn jak i mieszanej) reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce. Nasi reprezentanci zakończyli zawody z dorobkiem 6 złotych medali, 7 srebrnych i 2 brązowych. Miejsca na podium zajęli także zawodnicy z Turcji i Brazylii.