Klasa okręgowa. Pokonali lidera i zrobili "kołyskę"

Dorota Kułaga [email protected]
Tak piłkarze Stali Kunów cieszyli się po zdobyciu bramki w meczu z Kamienną, z lewej Piotr Mazepa. Archiwum
Do sensacji doszło w Brodach. Lider przegrał ze Stalą Kunów 0:1. Była to jego druga porażka na wiosnę, a pierwsza w tym sezonie na własnym boisku.

Jedenastka kolejki

Piotr Kubicki (Moravia) - Piotr Brzoza (GKS), Sebastian Satro (Nidzianka), Zbigniew Rutko-wski (Stal) - Przemysław Ryński (KSZO 1929), Jakub Pamintasu (GKS), Daniel Gładysz (Orlęta), Paweł Czajkowski (KSZO 1929) - Piotr Mazepa (Stal), Mateusz Pindral (Nidzianka), Mateusz Chlebowski (Moravia).

GKS Nowiny - Piast Stopnica 2:1 (0:0)

Bramki: Jakub Pamintasu 70, Piotr Brzoza 80 - Patryk Malec 85.

GKS: Kwiecień - Brzoza, Ślefarski, P. Cichoń, Król - Gągorowski (81. Kasprzyk), Pamintasu, Stanek, Stawiak (65. Góral) - K. Blicharski (90. S. Blicharski), Grudzień (85. Paździor).

Piast: Piotrowski - Prusiewicz (62. Skałbania), Jankoski, Pisarski, Rogoziński - Drzazga, Paweł Rajca (75. Segda), M. Cichoń (37. Malec), Jabłoński - Nowak, Piotr Rajca.

- Mecz toczył się pod nasze dyktando. W pierwszej połowie prowadziliśmy grę, ale mieliśmy problem z trafieniem do bramki. Po przerwie graliśmy konsekwentnie i ze stałych fragmentów gry strzeliliśmy dwa gole. Goście zdobyli kontaktową bramkę, było trochę nerwówki, ale dowieźliśmy to prowadzenie do końca. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie - mówił Przemysław Cichoń, grający trener GKS.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W 90 minucie doszło do przepychanek, w konsekwencji których czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Góral.

Kamienna Brody - Stal Kunów 0:1 (0:1)

Bramka: Piotr Mazepa 35.

Kamienna: Duda - Jagieła (46. Maciejczak), Gruszka, Sado, Kozera - Dąbrowski, Kotwa, Kanarski, Sęga (46. Skwarliński), Kiljański (85. Madejski) - Tobiszewski (70. Cieślik).

Stal: Kania - Rutkowski, Ronduda, Molęda (83. Rynio), Kowalski - Mazepa, Ostrowski, Koterbski (90. Ćwik), Dynarek (75. Kaczor) - R. Jałocha (71. S. Kostrzewa), Haraźny.

- Utrzymywaliśmy się przy piłce, jednak z naszych akcji nie wynikało tak naprawdę nic. Nie byliśmy w stanie realnie zagrozić defensywie z Kunowa - mówił szkoleniowiec lidera Adrian Sobczyński.

Do przerwy Stal - za sprawą Piotra Mazepy - prowadziła 1:0. I utrzymała ten wynik do końca spotkania. - Z porażki musimy szybko wyciągnąć wioski. Jesienią nie przegraliśmy żadnego spotkania. Tym razem przytrafiła nam się druga porażka z rzędu - dodał Adrian Sobczyński.

Zadowolony był Jarosław Jałocha, trener Stali. - Cały zespół zagrał bardzo dobrze i mądrze taktycznie. Bardzo chcieliśmy wygrać i po ładnej akcji i strzale Piotrka Mazepy zdobyliśmy zwycięską bramkę. Po golu była "kołyska" dla Filipka, syna Marcina Dynarka - mówił trener Jarosław Jałocha.

KSZO 1929 II Ostrowiec - Zenit Chmielnik 2:1 (2:1)

Bramki: Przemysław Ryński 14, Paweł Czajkowski 42 - Marcin Piotrowski 35.

KSZO 1929 II: Mech - Łatkowski, Lasocki, Wójtowicz, Kijanka - Gajewski, Czajkowski, Sulima, Ryński - Stawiarski, Kosowski (46. Fulara, 90+1 Krzemiński).

Zenit: Zając - Frankiewicz (75. Kwiecień), Pałgan, Radomski, Karyś - Kmiecik, Bracisiewicz, Szczukiewicz (55. Stępień), K. Ślusarczyk (80. Boksa) - Piotrowski, Snoch.

W rezerwach KSZO 1929 zagrało kilku zawodników z pierwszego zespołu oraz trener trzecioligowca Rafał Lasocki. I przyczynili się oni do zwycięstwa z Zenitem.

LZS Samborzec - Orlęta Kielce 0:1 (0:0)

Bramka: Jakub Pióro 67.

LZS: Stachurski - Mrzygłód, Zioło, Radzimowski, Kosior - Kiliański, Zych, Olech, Mądry - Kotyra, Chmiel (40. Bijak).

Orlęta: Żyła - Szyszka, Rogala, Nawara, Pióro - Szczepański (77. Skuza), Gładysz, Kołodziejczyk, Ołubek (68. Radomski) - Czerwiński (84. Tutaj), Banyś.

W spotkaniu w Samborcu arbiter nie uznał aż trzech bramek. W 34 minucie gola dla Orląt strzelił Marcin Czerwiński, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 54 minucie bramkę dla kieleckiej drużyny zdobył Paweł Banyś, ale i tej bramki arbiter nie uznał, twierdząc, że padła ze spalonego. Natomiast w 80 minucie wyrównującego gola dla gospodarzy strzelił Damian Mądry. Przy tej sytuacji arbiter dopatrzył się faulu na bramkarzu gości. - Mieliśmy sytuację, które powinny zakończyć się zdobyciem bramki. Po przerwie goście zaczęli przeważać, co udokumentowali zdobyciem bramki - mówił Artur Szkutnik, trener LZS.
- Przy lepszej skuteczności mogliśmy wyżej wygrać - mówił Janusz Cieślak, trener Orląt.

Koprzywianka Koprzywnica - astra piekoszów 2:1 (1:1)

Bramki: Wiktor Nasternak 10, Konrad Pyszczek 68 - Mariusz Jaroszenko 20 z karnego.

Koprzywianka: Reczek - Piotrowski, Kołek, K. Pyszczek, Jarosz - Kruczek (70. Mrozik), Kuranty, Gawroński, Nasternak (46. Pawlik) - Bryła (80. Pruś), Ł. Pyszczek (85. Witkowski).

Astra:Dobrowolski - K. Majka, Mularczyk (65. P. Majchrzyk), Biesaga, Jaroszenko - Łapot, Parszewski, Brożek (75. Kotwica), Wijas - M. Majka (70. Snoch), K. Majchrzyk (85. Snochowski).

Nidzianka Bieliny - Sparta dwikozy 5:0 (2:0)

Bramki: Mateusz Pindral 16, 58, 72, Paweł Gawęcki 44, Daniel Borycki 88.

Nidzianka: Woźniak - Maciejski (84. D. Gawęcki), Satro, Boleń, Gałka (70. B. Sot) - B. Gawęcki, Buras, Staniec, P. Gawęcki (60. Borycki) - Pindral, Sito (80. S. Sot).

Sparta: Gałęza - Krasoń (78. Hebda), Koryciński, Kaczmarski, Mazur (73. Walczuk) - Dudek, Mordka, Strojewski (76. Kiliański), Cecuła - Lebida, Borycki.

- Goście mogli zaimponować ambicją. My jednak wypunktowaliśmy ich jak rasowy bokser - mówił Andrzej Wiącek, trener Nidzianki. Szkoleniowiec gości Jerzy Mazur miał natomiast pretensje do arbitra o niekorzystne decyzje, które podjął w stosunku do jego drużyny.

AZS politechnika Świętokrzyska Kielce - Wicher Miedziana Góra 0:0

AZS: Dygas - Pawłowski, Bieniek, Pietras, Kosiński - Lewandowski (65. Pedrycz), Bujak (40. Milner), Brzozowski, Łebek - Wawer, Wójciak.

Wicher: B. Żak - Pedrycz, Socha, D. Piwowarczyk, Dudzik - Łukasiewicz, Bęben, Proboszcz, Tybinkowski (75. Piotrowicz) - S. Koza (85. K. Piwowarczyk), Krężołek.

- Cieszymy się z pierwszego punktu zdobytego wiosną - mówił Artur Obarzanek, trener Politechniki.

Moravia Morawica - Star Starachowice 4:0 (2:0)

Bramki: Mateusz Chlebowski 5, 17, 54, Łukasz Zawadzki 89.

Moravia: P. Kubicki - Wójcik, Stalamsiński, M. Zawadzki, Kita (70. Duliński) - K. Kubicki, Osman (70. Bednarski), Ł. Zawadzki, Pierzak (46. Kuzincow), W. Młynarczyk (46. Gilewski)- Chlebowski.

Star: Poński - Sałata (65. Maciej Świat), Senderowski, Garbala, Mateusz Świat (46. Fabjański) - Dudek, Gruszczyński, Kiełek, Szymański (60. Barszcz) - Bies, Kosztowniak.

- W pierwszej połowie częściej przy piłce był Star, ale my byliśmy skuteczniejsi. Po przerwie dołożyliśmy jeszcze dwie bramki - mówił Marek Bęben, trener Moravii.

- Wygrał zespół, który grał mądrzej i bardziej konse-kwetnie. My sami komplikujemy sobie życie na boisku. Musimy wyciągnąć z tego wnioski. Tak dalej być nie może - powiedział Zdzisław Spadło, trener Staru.

Ocenia kolejkę

Jacek Kuranty, grający trener Koprzy-wianki: - Sensacją jest porażka Kamiennej, która uległa Stali Kunów i jest to jej druga porażka w rundzie wiosennej. Pozostali faworyci wygrywali, wysokie zwycięstwa odniosły Moravia Morawica i Nidzianka Bieliny. My bardzo chcieliśmy zdobyć trzy punkty i cieszę się, że cel osiągnęliśmy. Pierwszą bramkę po indywidualnej akcji zdobył Wiktor Nas-ternak, a drugą po ładnym strzale głową Konrad Pyszczek. Ciekawa walka zapowiada się na dole tabeli. Dużo zespołów jest zagrożonych degradacją.

Najlepsi strzelcy:20 - Łukasz Pyszczek (Koprzywianka),14 - Grzegorz Tobiszewski (Kamienna), 12 - Bartosz Sot (Nidzianka), Piotr Rajca (Piast), Łukasz Zawadzki (Moravia).

W następnej kolejce, 18-19.04: Piast - Kamienna, Zenit - GKS, Stal - Moravia, Sparta - Koprzywianka, Astra - LZS, Orlęta - KSZO 1929 II, Star - AZS Politechnika, Wicher - Nidzianka.