Młodzi piłkarze z Małogoszcza zatrzymani dopiero w finale turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

Przemysław Chechelski
Małogoszcz - zdobywcy drugiego miejsca w województwie.
Małogoszcz - zdobywcy drugiego miejsca w województwie. archiwum prywatne
Niewiele brakło, a drużyna piłkarska chłopców (do ośmiu lat) z Małogoszcza zajęłaby pierwsze miejsce w finale wojewódzkim turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" - największej imprezy piłki nożnej dla dzieci w kraju.
Nieźle spisała się również drużyna do U-12 z Małogoszcza.

Nieźle spisała się również drużyna do U-12 z Małogoszcza. Przemysław Chechelski

(fot. Przemysław Chechelski)

Zespół dotarł do finału. Tu jednak musiał uznać wyższość drużyny Akademii Piłkarskiej "Star" Starachowice.

Największy turniej

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największe rozgrywki piłki nożnej dla dzieci w kraju. Do tegorocznej edycji piłkarskich zmagań wystartowało ponad 270 tysięcy dzieci.
Mistrzostwa województwa świętokrzyskiego rozegrane zostały na stadionie w Nowinach. Rywalizowało w nich blisko 400 dziewcząt i chłopców.

Drugie miejsce

Rewelacyjnie spisała się drużyna działająca przy Szkole Podstawowej w Małogoszczu, która na co dzień trenuje w Miejskim Klubie Sportowym "Wierna" Małogoszcz pod opieką trenera Mariusza Rudkiewicza. Wygrywała ona wszystkie mecze grupowe oraz mecz półfinałowy. W samym finale nie sprostała zespołowi Akademii Piłkarskiej "Star" Starachowice i zajęła ostatecznie drugie miejsce w województwie.

Ponadto Aleksander Kosior z Małogoszcza został wybrany najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej.

Starsi też super

Bardzo dobrze spisała się również druga drużyna z Małogoszcza - do 12 lat. Zajęła ona miejsce w przedziale od 9 do 12 miejsca. Opiekunami drużyn byli Mariusz Rudkiewicz i Filip Kleszcz.
Honorowym patronatem turniej objęła małżonka prezydenta Polski - Anna Komorowska. Patronat sprawują również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.