Remis szczypiornistów KSZO Ostrowiec z Miedzią Legnica (WIDEO, zdjęcia)

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Remisem 29:29 zakończył się mecz 23 kolejki I ligi pomiędzy KSZO Odlewnią Ostrowiec i Siódmką Miedź Legnica.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - MSPR **Siódemka Miedź Legnica 29:29 (16:14)**

KSZO: Drabik, Piątkowski - T. Pomiankiewicz 11, Afanasjev 5, Mroczek 4, Wojkowski 3, Kożeniewski 2, Jeżyna 2, Kalita 2, Jamioł, Świeca.

Miedź: Mazur, Matkowski - Makowiejew 9, Nastaj 5, Płaczek 4, Czuwara 4, Wita 3, Kozłowski 3, Szuszkiewicz 1, Skiba, Będzikowski.

Po 5 minutach był remis po 3, jednak błąd kroków, a następnie strata sprawiły, że to goście wyszli na dwupunktową przewagę. W 16 minucie gdy ostrowczanie wyszli na prowadzenie 8:7, o czas poprosił trener Miedzi, Piotr Będzikowski. Jego zespół od 18 minuty musiał grać bez Roberta Szuszkiewicza, który ukarany został podwójną karą dwóch minut, co w sumie dało już czerwoną kartkę, choć chwilę później Mateusz Płaczek doprowadził do remisu (po 9). Od tego momentu gospodarze odskoczyli na 2-3 bramki i na przerwę schodzili prowadząc 16:14. Na początku drugiej odsłony oba zespoły rzuciły po 2 bramki, po czym zaczęła się rysować przewaga gości. Trener Malinowski wziął czas przystanie 19:21 (38 minuta). Do remisu KSZO doprowadził w 45 minucie, a 51 wyszedł ponownie na prowadzenie (27:26). Końcówka spotkania rozpaliła do czerwoności ostrowiecką halę. Na 30 sekund przed końcem to gospodarze mieli piłkę w grze, jednak rywale skutecznie zażegnali niebezpieczeństwo i tym samym ostrowiecki zespół po raz pierwszy w tym sezonie podzielił się punktami.

W innych meczach 23. kolejki: Ostrovia Ostrów Wielkopolski - SPR Tarnów 29:27, Czuwaj Przemyśl - Viret CMC Zawiercie 33:33, AZS UZ Zielona Góra - Olimpia Piekary Śląskie 25:28, ŚKPR Świdnica - MKS Kalisz 21:20, UKS Olimp Grodków - Gwardia Opole 27:33, KSSPR Końskie - MTS Chrzanów 33:22 (18:13)

1. Gwardia Opole 24 48 829-586
2. KSSPR Końskie 23 35 698-617
3. Siódemka Miedź Legnica 23 31 665-627
4. UKS Olimp Grodków 23 30 636-576
5. Czuwaj Przemyśl 23 25 671-674
6. Olimpia Piekary Śląskie 23 24 647-647
7. KSZO Odlewnia 23 23 656-664
8. Ostrovia Ostrów Wlkp. 23 21 693-715