Paweł Kunysz z Klubu Kaito Stalowa Wola mistrzem Europy

/ARKA/
Paweł Kunysz został mistrzem Europy w brazylijskim jiu-jitsu.
Paweł Kunysz został mistrzem Europy w brazylijskim jiu-jitsu. Arkadiusz Kielar
Paweł Kunysz, reprezentant Klubu Kaito Stalowa Wola, osiągnął kolejny wielki sukces w swojej karierze. Wywalczył mistrzostwo Europy w brazylijskim jiu-jitsu w stolicy Włoch, Rzymie.

W Mistrzostwach Europy BJJ No Gi Roma 2015 Paweł Kunysz zdobył najpierw srebrny medal w kategorii purpurowych pasów master heavyweight, a następnie wystartował w kategorii open, w której walczyli już sami medaliści i nie dał rywalom szans, sięgając po tytuł mistrza Europy po czterech wygranych walkach. W europejskim czempionacie we Włoszech startował też inny reprezentant Klubu Kaito, Robert Majgier, któremu nie udało się stanąć na podium.

Oprócz Pawła Kunysza w Rzymie sukces odniósł także inny zawodnik Klubu Kaito Stalowa Wola, Grzegorz Zając, który startował w licznie obsadzonych zawodach najbardziej prestiżowej federacji IBJJF, Rome Open 2015, w brazylijskim jiu-jitsu. Zając wywalczył srebrny medal w kategorii białych pasów w wadze do 88 kg. Stoczył trzy walki, z których dwie wygrał i dopiero w finale musiał uznać wyższość reprezentanta Rosji, przegrywając nieznacznie na punkty. W tych zawodach walczył też w kategorii niebieskich pasów do 76 kg Robert Majgier, który znalazł się poza strefą medalową.