Wisła Sandomierz przegrała z Porońcem Poronin

(dor)
Piłkarze Wisły musieli przełknąć gorycz porażki i pożegnać się z fotelem lidera.

Wisła Sandomierz - Poroniec Poronin 1:3 (0:3)

Bramki: 0:1 Dawid Bartos 8 z karnego, 0:2 Rafał Gadzina 15, 0:3 Marcin Pluta 44, 1:3 Bartosz Szepeta 66 z karnego.

Wisła: Płoskoń 4 - Ziółek 4 (68. Gołasa 2 I), Pydych 4, Beszczyński 5, Chorab 5 (82. Kwiecień nie klas.) - Piątkowski 5, Podstolak 6 I, Oślizło 5, Mikulec 5 - Motyl 2 I (46. Adamczyk 3), Szepeta 4 (73. Rak 1).

Poroniec: Królczyk - Senderski I, Piszczek I, Pluta, Nowobilski - Bartos (57. Prokop), Łybyk, Nowak, Wolański - Leszczak I (90. Basisty), Gadzina (88. Kępa).

Sędziował: Michał Fudala z Brzeska. Widzów: 300.

Gospodarze zagrali osłabieni. Z powodu choroby nie mogli zagrać - doświadczony bramkarz Stanisław Wierzgacz i pomocnik Kamil Hul. Mecz zaczął się źle dla Wisły, która już w 8 minucie straciła bramkę z rzutu karnego (faulował Krystian Pydych), wykonanego przez Dawida Bartosa.

Goście przed przerwą zadali jeszcze dwa ciosy i spotkanie było już właściwie rozstrzygnięte. Ambitnie grający gospodarze po przerwie starali się odwrócić losy spotkania. Strzelili tylko jednego gola. Jego autorem był Bartosz Szepeta. Wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Rafale Mikulcu. -Przez 18 kolejek byliśmy niepokonani, ale każda passa kiedyś się kończy. Moi zawodnicy mogą jednak chodzić z podniesioną głową, bo mało kto może sie pochwalić taką serią - powiedział Tadeusz Krawiec, trener Wisły.

Zdaniem trenera

Tadeusz Krawiec, Wisła: - Przegraliśmy z rywalem, który miał lepsze warunki fizyczne. Dominował przy stałych fragmentach gry. Po trzech pierwszych rzutach rożnych zdobył dwie bramki, a trzeci strzał trafił w słupek. Gdyby nie tak słaby początek, to myślę, że uzyskalibyśmy korzystny wynik.