Rafał Czarniecki z Bliżyna zajął ósme miejsce w Półmaratonie Rzeszowskim

Redakcja
123RF
Z dobrej strony pokazali się świętokrzyscy lekkoatleci w dwóch półmaratonach - w Rzeszowie i Dąbrowie Górniczej.

Rafał Czarnecki z Bliżyna, reprezentujący STS Skarżysko, zajął ósme miejsce w VIII PZU Półmaratonie Rzeszowskim. Dystans 21 kilometrów pokonał w czasie 1:10.51. Wyższe miejsce zajął tylko jeden Polak - Artur Kozłowski z Sieradza -1:04.07. Prym w tym biegu wiedli biegacze z Kenii, Ukrainy i Słowacji. Wygrał Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo z Kenii - 1:03.50. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Dmitro Laszyn, na tych zawodach reprezentujący LKB - 1:05,40. Z kolei 21. pozycję zajął Michał Jagiełło z Lubieni, również reprezentujący LKB Rudnik - 1:17.23. Wśród kobiet trzecia była Olga Jarocka z LKB - 1:22.11. W sztafecie półmaratońskiej triumfował LKB Rudnik. W sumie w zawodach wystartowało 1400 osób.

W VIII Półmaratonie Dąbrowskim w Dąbrowie Górniczej zwyciężył Kenijczyk - Rop Abel Kibet - 1:06.42. Na ósmej pozycji sklasyfikowany został Dariusz Starzyński z Sędziszowa z wynikiem 1:15.25.

Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka - Karolina Kołeczek z Sandomierza - z kadrą narodową trenuje jeszcze w Lloret de Mar w Hiszpanii.